Çok Kolay Örgü Küpe Modeli – Earring Knitting Pattern Making

Çok Kolay Örgü Küpe Modeli – Earring Knitting Pattern Making

Son zamanlarda çok ilgi duyulan takı küpe örgü modeli yapılış aşamaları ile sizlerleyiz. El işi örgü ile yapılan örgü küpe modelini nasıl yaparım diye soranlar için bugün siz değerli ziyaretçilerimiz için evde yapımı çok kolay gündelik, özel günlerde, yazlık takı küpe örgü modelini yapılış aşamaları ile haydi inceleyelim…

küpe örgü modelleri

Kadınlar tarafından sevilerek kullanılan küpeleri bugün biz sizler için evde nasıl kolay küpeler yapılır bunu araştırıp derledik. Aşağıdaki videoda bu güzel örgü küpe modelinin sessiz yapımı var videoda yapımına bakabilirsiniz.

Sessiz Şahane kolay Örgü Küpe Modeli Yapımı

Daha fazla örgü modellerinin yapılışı için Yoncanın Hobileri youtube kanalına bakabilirsiniz. Örgü küpe yapımı aslında oldukça kolay yapılan bir aksesuardır.

örgü ipi

Örgü küpe yapımında gerekli malzemeler 6 numaralı tığ, plastik halka aparatı, küpe aparatı, makas ve alize divanın civciv sarısı ipi. Sizler istediğiniz renkli ipi kullanabilirsiniz burada tek renk ile çalışılmakta ama dilerseniz farklı birçok renkli ipi tercih edebilirsiniz.

örgü modeli yapımı

Örgü küpe yaparken plastik halka aparatının kenarına sarı civciv ip ile 20 sık iğne yapıyoruz. Halkanın içini sık iğne yaptıktan sonra tepeden batıyoruz ve birleştirip sabitliyoruz tam ortası olmuş oluyor. Plastik halka aparatı sert olduğu için küpemiz düzgün durmakta.

örgü modelleri

Görselde gördüğünüz ikinci sıra için yaptığımız halkanın üzerine üç zincir çekiyoruz ve deliğe batıyoruz, sık iğne yapıyoruz. 1 deliğe 1 tane yanındaki deliğe iki tane sık iğne yapıyoruz 18 tane.

Örgülerinize çok yakışacağını düşündüğüm Yazlık Tığ İşi Örgü Modeline bakmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

tığ işi

Üçüncü sıra için tığ ipi doluyoruz ve deliğe 1-2-2-1 şeklinde ipi batırıyoruz. Dış kısmı için üç zincir çekiyoruz. Yarım trabzan yapıp tığ doluyoruz bu şekilde 3 yarım trabzan yapıp ilmeğe doluyoruz bu şekilde devam ettiriyoruz.

tığ işi örgü modelleri

Örgü küpeyi bitirdikten sonra eski küpenizin aparatını yada yapıp satıcağım diyorsanız satış yapan yerlerden küpe aparatını temin edebilirsiniz. Küpe aparatı için yaptımız örgü yerine küpe aparatını takıp sıkıştırıyoruz. Bu güzel örgüyü yaparken çok sık yaşanan sıkıntılardan biri modelin kıvrılması ve görüntüsünün hoş görünmemesidir. Bunun için benim sizlere tavsiyem bu işlemi saç sertleştirici spreyler aracılığı ile yapıp, spreyi sıktıktan sonra yağlı kağıt arasında üstüne bardak koyarak yada ağırlık koyarak düz durmasını sağlamanızdır.

yeni örgü modeli anlatımlı yapılışı

Bugün siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırladığımız evde kolaylıkla yapabileceğiniz örgü küpe yapımının sonuna geldik. Arkadaşlarınıza önermeyi ve paylaşmayı unutmayın. Bir sonraki örgülerde görüşmek dileğiyle…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın