Tığ İşi Şahane İki Renkli Örgü Modeli

22.08.2021
3.796
Tığ İşi Şahane İki Renkli Örgü Modeli

Bugün sizlere şahane tığ işi örgü modelinin yapım aşamalarını paylaştık. Haydi yakından yapılışı aşamalarını ve detaylı video anlatımını inceleyelim…

bu model şahane oldu

Hırkalarda, Bayan yeleklerinde, Bayan kazaklarında rahatlıkla kullanabileceğiniz yapımı kolay tığ işi örgü modelini kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki videoyu izleyerek sizlerde gönül rahatlığıyla bu modeli yapabilirsiniz. Daha fazla örgü modellerinin detaylı anlatımlı Yapılışı için Yoncanın Hobileri youtube kanalına bakabilirsiniz.

Bu model şahane oldu tığ işi

Yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi iplerimiz Alize Diva yeşil ve beyaz renkte dilerseniz siz farklı renklerde kullanabilirsiniz. 6 numaralı tığımızı kullanacağız.

Bu model şahane oldu tığ işi

İlk önce yeşil ipimizle zincir çekiyoruz sonra üzerine trabzan yapıyoruz. Hanımlar yazlık örgülerinize çok yakışacak Çift Taraflı Tığ Örgü Modeli Yapımına bakmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Bu model şahane oldu tığ işi

Ardından beyaz ipimize geçiyoruz, beyaz ipimizle üzerine 4 tane yarım trabzan yapıyoruz. Daha sonra 7 zincir çekip alttaki ikinci trabzan üzerine sık iğne ile batıyoruz.

Bu model şahane oldu tığ işi

Yeşil sırada yine beyaz sırayla aynı şekilde devam ediyoruz. Sizler dilerseniz farklı renkler seçebilirsiniz. Bu zigzak örgü modelini kullanmış olduk.

Bu model şahane oldu tığ işi

Bebek hırkalarında, bebek battaniyelerinde, bayan yeleklerinde, hırkalarında kullanabileceğiniz bayanların çoğunlukla tercih ettiği çok kolay şahane örgü modelinin tarifi.

Bu model şahane oldu tığ işi

Bugün siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırladığımız evde kolaylıkla yapabileceğiniz Tığ İşi Şahane Örgü Modeli yapımının sonuna geldik. Arkadaşlarınıza önermeyi ve paylaşmayı unutmayın. Bir sonraki örgülerde görüşmek dileğiyle…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın