Kızıma yaptığım çeyiz iğne oyası modelleri

04.10.2020
4.747
Kızıma yaptığım çeyiz iğne oyası modelleri

iğne oyası modelleri çeyizlik yapmak isteyenlere, sipariş yapan kolay ve ağır iğne oyası modeli yapımı arayanlara çıtı pıtı rengarenk cıvıl cıvıl çarşamba iğne oyası örnekleri sizlerle.

Merhabalar hanımlar. Yoncanın iğne oyaları, Youtube Kanalıma hoşgeldiniz.

iğne oyası modelleri yeni 3

Bugün tek renk ve mürdüm yazma üzerine güzel bir iğne oyası modelin yapılışını anlatmaya çalışacağım.

Bu arada kanalım abone değilseniz, Abone olup yanında zil işaretini tıklayarak, bildirimleri açarsanız yeni yüklediğim iğne oyası videolarından anında haberdar olup izleyebilirsiniz.


Videolarımı ve modellerimiz severek beğenerek izliyorsanız beğeni
butonuna da tıklamayı unutmayın lütfen.

Şimdiden beğenileriniz için teşekkür ediyorum. Yazmamızın bir ton açık renginin kullanacağım arkadaşlar.

iğne oyası modelleri yeni 5


Bu şekilde bir de koyu bordo. Rengine yakın bir renk kullanacağım altı zeminimiz de yeşil kullanacağım, şimdi hemen modelinin yapılışına geçiyorum.


Evet arkadaşlar yazmanın ilk sırasına, yeşili, ipimle zürafa sını geçtim,
şimdi yeşille başlayacağız. Öncelikle şöyle baştan bir düğüm atıp ipimi düğümlüyorum.

Neşenin göz nuru iğne oyası modelleri yeni

zürafanın üzerine öyle ipimi düğümledim. Burada ara modellerini daha sonradan yapacağım arkadaşlar. Bu yüzden hemen modelle başlıyorum.
Dört tane zürafa ilerliyorum,


küçük bir kaya oluşturacağım modelimizin alt zemini için.
Ve şöyle dört tane zürafayi yapmış olduk. Şimdi tekrar geri geliyorum.

iğne oyası modelleri yeni 19

En başta yapmış olduğunuz zürafanın üzerine ipimi düğümlüyorum.
Burada eksiltme yapacağız arkadaşlar. Eksiltme tekniğini kullanarak yukarıya doğru eksilteceğiz.


Her sırada bir sayı eksikmiş oluyoruz. Dört tane zürafanın üzerine üç tane zürafa yapıyoruz. Tekrar üç zürafanın üzerine geri döndüm, iki tane zürafa yapıyorum.


Tekrar başa geliyorum. Şimdi Son Zürafaya bir yuva olarak yapacağım.
Onun içinde büyükçe bir yuva yapıyorum. Üzerine on üç tane pırpır yapacağım büyüklükte hazırlıyorum.

iğne oyası modelleri yeni 18


yuvamı, Bu büyüklük yeterli olacaktır. Evet arkadaşlar yapmış olduğum yuvanın içerisine batıp tekrar ipimi geri getiriyorum ve en sol tarafına düğümlüyorum.


Şimdi bu yuvanın üzerine on üç tane pırpır yapıyoruz. Tekrar yuvaya batrak ikinci pırpırımı yapıyorum. Tekrar batıyorum sırasıyla on üç
tane pırpırı yan yana yapıyoruz arkadaşlar.

iğne oyası modelleri yeni 17


Pırpır yaptığım zaman da iğne üzerine tek seferde doluyorum. pırpırı üzgün yapamayan arkadaşlar için bir püf noktası olsun. Tek seferde dolaştığımızda daha pırpırımız dönme yapmaz arkadaşlar.

iki, dört, altı, tane olmuş. Ben buraya on üçe tamamlayıp dönüyorum.
Evet arkadaşlar on üç tane pırpırı tamamladım. Şimdi son yapmış olduğum pırpırın içerisine Batıp ipimi üzerine düğümlüyorum.


Tekrar geri döndüm. Burada zürafa yapacağım arkadaşlar pırpırların.
Üzerine şöyle ters tarafından devam ediyorum. Sizler nasıl kolayımıza geliyorsun. O Şekilde zürafayı yapabilirsiniz.

iğne oyası modelleri yeni 16


Şöyle yandaki pırpıra batarak bir zürafa oluşturdum. Sırasıyla diğer pırpırların üzerine de zürafamızı yapıyoruz. Alta, on üç tane pırpırımız vardı, üzerine de on iki tane zürafa yapmış olacağız.


Arada hiç pırpır atlamadan sıra sonuna kadar zürafa yapıyoruz.
Tekrar ön yüzünü çevirdim. Evet arkadaşlar ilk sıra zürafayı tamamladık.
Şimdi ikinci sırayı yapıyoruz. Şöyle baştaki zürafaya batıyorum ve tekrar zürafa olacak şekilde dönüyorum.

iğne oyası modelleri yeni 13


Şöyle baş kısmının zürafasını yaptı. Bir de sonunda bu şekilde fazladan bir tane zürafa yapmış olacağız. Arkadaşlar sayımızın da tam denk gelebilmesi için başta ve sonda bir tane fazladan zürafa yapıyoruz,


ikinci sıra zürafayı da tamamlayarak diğer renklere geçeceğim. Şimdi burada on iki tane zürafa yapmış olduk. Sonundaki pırpıra tekrar batıyorum ve sayımı on üçe tamamlıyorum,

iğne oyası modelleri yeni 12


iki defa doladım iğnemin üzerine. Buradan ipimi kesiyorum arkadaşlar.
Evet, Buraya on üç tane zürafayı tamamladık.Şimdi diğer renkleri mi takacağım.İpimiz kesip tekrar geri dönüyorum.


Evet arkadaşlar, şimdi öncelikle koyu renkle başlıyoruz. Üzerine pırpırlı bir model yapacağım. Şöyle baştan, zürafanın üzerinden arka ipim sağda kalacak şekilde bir düğün atıyorum.

iğne oyası modelleri yeni 11


Burada daha temiz bir görüntü olsun diye ipim sağda kalacak şekilde düğümledim. Ve üzerine bir tane pırpır yapıyorum. pırpır yaptıktan sonra arka ipimizi keseceğiz.

Arkadaşlar burada. Üzerine iki tane düğüm geldiği için ipimiz çıkma ihtimali olmayacaktır. Şöyle en dik kısmından kesebiliriz. Şimdi iki tane zürafa ilerliyorum.


Birinci zürafa yaptım, hemen yanına ikinci bir zürafa yapıyorum ve ters çeviriyorum. Oya mı Şöyle çevirdim Şimdi son yapmış olduğumuz zürafaya
Batıp tekrar üzerine bir zürafa olacak şekilde dönüyorum.

iğne oyası modelleri yeni 10


Şöyle göstereyim Şimdi yandaki zürafaya batıp ikinci zürafamı yapıyorum. Şöyle Zürafamızı yaptı, tekrar ön yüzünü çeviriyoruz. Aynı zürafanın içerisine batıyorum. Yani alttaki zürafaya batarak ikinci bir pırpır yapıyorum.

Bu kısmı şöyle ikinci pırpırımızı yapmış olduk. Hemen yanındaki zürafaya bir düğüm atarak ipimizi zürafanın üzerine düğüyoruz. Burada herhangi bir zürafa yapmadan sadece düğüm atıyoruz.

iğne oyası modelleri yeni 9

Arkadaşlar şimdi buraya da bir tane pırpır yapıyorum. Üçüncü pırpırımızı yapıyoruz. Şöyle Üçüncü pırpırımı yaptım ve yandaki zürafaya batarak bir
zürafa yapıyorum. Ters çeviriyoruz.

Tekrar aynı şekilde alttaki gibi zürafa olacak şekilde dönüyorum. Şimdi buraya alttaki zürafaya batarak kenarına tekrardan bir zürafa yapıyorum.
Yine ikinci sırada yapmış olduğumuz gibi buradan son zürafanın içerisine dönüyorum.

Bir düğüm atıyorum burda tepeye bir tane pırpır yapıyorum, biraz karışık gibi görmeye arkadaşlar tek tek anlatmaya çalıştım, inşallah anlaşılmıştır.
Bu şekilde beş tane pırpır olana kadar devam ediyoruz.

iğne oyası modelleri yeni 15

Koyu rengi tamamladık. Şimdi buraya bir de açık renkle yapacağım.
Bir açık, bir koyu yapacağız arkadaşlar hemen açık rengini takıp dönüyorum. Evet arkadaşlar ikinci yaprağımız için buradan aynı zürafa
dan başlayacağız.

Arkadaşlar koyu olan renginizle açık renginiz aynı Zürafadan ekleyeceğiz.
Şöyle alttaki yeşil adan arka ipim sağda kalacak şekilde düğümledim. İkisi aynı zürafanın içerisinde. Yani bu şekilde olacak.

Bir tane pırpırla başlıyorum. Yine aynı yapmış olduğum gibi yapacağım Arkadaşlar farklı bir işlem yapmayacağım. Sıra sonuna kadar bu şekilde yapraklar yapacağız.

iğne oyası modelleri yeni 14

Burada ara modelini yapmadım. Şimdi burayı tamamladıktan sonra ara modelinin yapacağım iki tane zürafa yapıyorum. Şöyle bir iki ters çevirdim,
ikinci zürafaya geri dönüyorum ve zürafa olacak şekilde dönüyorum.

iğne oyası modelleri kolay anlatımlı

Tekrar yandaki zürafaya batı ikincisi zürafaya batıp ikinci zürafamı yapıyorum. Burada şöyle iki tane zürafa yapmış olduk ön yüzünü çevirelim. Alttaki zürafaya batıyorum. ikinci zürafamı yaptım.

Üçüncü zürafa için Üçüncü pırpır için Pardon zürafanın içerisine Batıp Bir düğüm atıyorum burada yani zürafanın üzerine düğümledim. ipimi şimdi tekrar buraya bir tane pırpır yapıyoruz.

iğne oyası modelleri yeni 7

Üçüncü pırpırı yaptık. Şimdi bir tane zürafa yapıyorum, ters çeviriyorum ve tekrar alta yapmış olduğum gibi zürafa ile dönüyorum buraya bir tane zürafa yapmış oldum.

Biraz açık renkte tam görünmüyor ama göstermeye çalışıyorum. Şöyle aynı zürafaya yani alttaki zürafaya batıyorum. ve buraya dördüncü pırpırımı yapıyorum. ve son zürafanın içerisine ipimi düğümlüyorum.

Buraya da son bir tane pırpır yaprağımızı modelimizi tamamlamış oluyor.
Bakın bu şekilde iki yaprağı da tamamladım arkadaşlar. Şimdi ben tekrar koyunla yapacağım bir koyu bir açık yapacağım.

iğne oyası modelleri yeni 4

Buraya bu şekilde tamamlıyorum arkadaşlar. Ben burayı tamamlayım. Daha sonra ara modeli için tekrar gelir dönüyüm. Evet arkadaşlar,
bu şekilde yaprakları tamamladım. Altı tane yaprak yapmış olduk.

2019 iğne oyası modelleri /havlu kenarı

Son olarak da ortadaki ipin üzerine üç tane pırpır yaptım. Açık renkli yaptım, koyuyla da yapabilirsiniz, arada da sekiz tane boş tarafa bırakarak başkasına fildişi yaptım. fildişinin üzerine.

iğne oyası modelleri yeni 2

Daha sonra buradaki pırpırlarla uyumlu olsun diye açıklık olsun diye pırpırlar yaparak tamamlayacağım. Şimdi ben buraya tekrar sekiz tane boşluk bırakarak diğer kısmına da nasıl başladığını göstermek için şöyle iki,
dört, altı sekiz şöyle sekiz tane boş bıraktıktan sonra fildişi yapıyorum.

Bir tane zürafa yapıyorum ve geri dönüyorum. Yapmış olduğumuz zürafaya farklı bir ara modeli de yapabilirsiniz. Arkadaşlar fazla ağır olmasın diye.
Ben fildişine tercih ettim, farklı bir modelde de yapabilirsiniz.

iğne oyası modelleri yeni 1

Dediğim gibi şimdi ben burada sadece model çıkardığım için üç tane fildişi yapıp bırakacağım arkadaşlar Daha sonra resim çekeceğim modelimi
resimleyeceğim. O yüzden sizler devam edebilirsiniz.

En güzel en yeni iğne oyası modelleri

Buradan yazmada kaldığımız yerden devam edebilirsiniz. Şöyle modeli ve ara modelini göstermek için yapıyorum ben bunları. Şimdi arkadaşlar son olarak pırpır yapacağım.

pırpır yapıp tamamlıyorum ve son bölümde görüşmek üzere diyorum. Evet arkadaşlar, modelimi tamamladım. Son hali bu şekilde oldu. Pırpırlarıyla da da çok uyumlu oldu arkadaşlar.

iğne oyası modelleri yeni 8

Açıkla biten kısma koyu renkli pırpır yaptım. Bu tarafına da açık yaptım.
Arkadaşlar Koyuyla başladığımız için çok uyumlu ağır ve gösterişli
bir model yaptım. Umarım hoşunuza gitmiştir inşallah beğenmişsinizdir yapacak.

Deneyecek olan arkadaşlarıma şimdiden kolaylıklar diliyorum. Videolarımı beğenmeyi, paylaşmayı ve kanalıma ücretsiz bir şekilde abone olmayı unutmayın. Lütfen bir sonraki iğne oyası videolarında buluşmak dileğiyle Allah’a emanet olun. Hoşçakalın. Sağlıkla kalın. son çıkan iğne oyası modelleri

iğne oyası modelleri yeni 8

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın