Çiçekli Kare Tığ İşi Çeyizlik Örgü Motifi

23.07.2022
3.324
Çiçekli Kare Tığ İşi Çeyizlik Örgü Motifi

Çiçekli Kare Tığ İşi Çeyizlik Örgü Motifi ile karşınızdayız. Knitting love online eğitim kursumuz da her gün yeni tığ örgü modelleri yapımını hazırlıyoruz.

Birlikte güzel bir tığ işi motifli desenin nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Ücretsiz online örgü kursumuz devam ediyor.

Tığ işi örgü eğitim videosu: Knitting Love 

Tığ işi örgü modellerine yeni başlayanlar için online eğitim videosu Knitting Love Youtube kanalına bakabilirsiniz.

Çiçekli Kare Tığ İşi Çeyizlik Örgü Motifi

Zincir sık iğne ve trabzan yaparak oluşturulan çeyizlik çiçekli kare tığ işi örgü motifi yapımı. Dantel motifi nasıl eklenir? Videolu adım adım yapılışı sizler için derledik.

tığ işi örgü modelleri

Bu güzel örgü modelini sizlerde terc,h edebilirsiniz yapmak isteyenler için tam ölçüleri vereceğiz lütfen dikkat ediniz: ilk önce 8 zincir yaparak bir yuva oluşturuyoruz hemen ardından 7 zincir yapıp trabzan yapıyoruz. Arkasına 7 zincir trabzan oluşturuyoruz.

Modeli yapmak isteyenler için şahane bir model motifidir. 4 zincir trabzan yaparak sırayı tamamlıyoruz. Toplamda 8 boşluk elde ediyoruz. 2. sırada 4 zincir, tığımıza 2 defa sararak 4 trabzan ve hepsini birlikte topluyoruz trabzanları 4 zincir ve aynı yere sık iğne yaparak yaprağımızı tamamlıyoruz.

tığ işi örgü modelleri

Modelimizin üzerine sonrasında 2. boşluğa 8 sık iğne yaparak bu sıramızı da tamamlıyoruz ilk motifimiz hazır. Motif nasıl birleştirilir derseniz 4 trabzan yaparak hepsini bir topladıktan sonra ilk birleştirmeyi yapraklardan yapıyoruz.

4 sık iğne yapıp ilk motife buradan ekliyoruz tekrar 4 sık iğne yapıp yaprak için 4 trabzan ilmeğini hepsini birlikte topluyoruz yapraklardan birleştiriyoruz ve modelimizi oluşturmuş oluyoruz.

Hanımlar web sitemizde mevcut olan Ördükçe Ördürecek Kolay Şahane Tığ İşi Örgü Modeline bakmanızı tavsiye ederiz.

tığ işi örgü modelleri

Son hali bu şekilde arkadaşlar şimdiden yapacak deneyecek olan arkadaşlara kolaylıkla diliyorum. Bu içeriğimizi beğendiyseniz diğer yayınlanmış içeriklere göz atabilirsiniz.

Bir sonraki örgü modellerinde görüşmek dileğiyle… Bizi takip etmeyi unutmayın instagram, facebook ve pinteresten

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın