Tunus İşi Örgü Modeli – Tunusian Knitting

Tunus İşi Örgü Modeli – Tunusian Knitting

Örgülerinize çok yakışacak tunus işi örgü modeli ile sizlerleyiz. Haydi yakından yapılış aşamalarını ve sesli video anlatımını inceleyelim…

tunus işi kolay örgü modeli

Yazlık örgülerinizde kullanabileceğiniz yapımı çok kolay tunus işi örgü modelini siz değerli ziyaretçilerimizi için sunuyoruz. Bu güzel içeriğimizi arkadaşlarınıza önermeyi ve paylaşmayı unutmayın.

Tunus İşi Örgü Modeli Anlatımlı Yapılış Videosu

Yukardaki görselde gördüğünüz örgü modelini sizlerde kolaylıkla yapabilirsiniz. Daha fazla örgü modellerinin detaylı anlatımı için Yoncanın Örgüleri youtube kanalına bakabilirsiniz.

Bu güzel tunus işi örgü modelinde gerekli malzemeler 3 buçuk numaralı tunus tığı ve kartopunun bebe yünü lacivert renkli ipi. Tek renk ip kullanılarak yapılmakta bu güzel tunus işi örgü modelimiz ama sizler iki, üç renkli ipler raya katarak rengarenk örgü modeli yapabilirsiniz.

Hemen kartopunun bebe yünü lacivert ipini elimize alalım ve zincir çekelim. Oldukça kolay ve güzel bir model olacak. Yeleklerde, hırkalarda, bluzlar, tunikler yapabilirsiniz.

Ardından bir ilmek oluşturalım ve hemen üzerine bir miktar zincir çekelim biraz bol çekelim zincirlerimizi ki toplama yapmasın alt kısmında da gergin bir görüntü oluşmasın diye. Bu güzel tunus işi örgü modelimiz 9 ve katlarından oluşmakta kenarı için artı 6 tane ilmek ekleyeceğiz yani 9 ve katları artı 6 ilmek olarak hesaplayabilirsiniz.

 Zincirimi çekiyoruz toplama yapmasın diye ardından tersine çıkaralım. Zincire batalım üst iki ilmeğimizi altta tek ilmeğimiz kalacak şekilde ilmeği çıkaralım. Yapması karışık ise yukardaki detaylı anlatım videosunu inceleyebilirsiniz.

Bir sonraki zincire batıyoruz hemen ardından ilmeğimizi çıkarıp tığımızın üzerine ilmeklerimizi birleştiriyoruz. Her bir zincire bir defa bakarak 24 adet ilmeğimizi çıkarıyoruz. 24 adet ilmeğimizi çıkarttıktan sonra hepsini tek tek kapatacağız her bir ilmeğimizi tek tek kapatıyoruz ilk sıramı bu şekilde olacak. 

Tunus İşi Örgü Modelleri

Çok kolay Tunus işi Yelek Battaniye Hırka Örgü Modeli super easy tunisian knitting pattern

İkinci sıradan model olmaya başlayacak arkadaşlar başa kadar hepsini tek tek kapatıyoruz. Birinci yapmış olduğumuz ilmeğin üzerinden ipimiz tığımızın üzerinden ikinci ilmekten 6 adet ilmek örüyoruz. İpimizi tığımıza bir defa doluyoruz ardından önündeki ilmeğime atlıyoruz hemen yanındaki iki ilmeğin arasından batıyoruz.

Bu güzel tunus işi kolay örgü modelinde 6 tane fıstık dolgusu ile devam ediyoruz. Hanımlar web sitemizde mevcut olan yazlık örgülerinize çok yakışacak Yazlık Tığ İşi Örgü Modeline kesinlikle bakmanızı tavsiye ederiz.

Çok kolay Tunus işi Yelek Battaniye Hırka Örgü Modeli super easy tunisian knitting pattern

Hemen devam ediyoruz son ilmeği bırakıyoruz ve bir sonrakinden 6 ilmeğimizi örüyoruz 6 son ilmeğimizi arkadaki katı ile birlikte alıyoruz kenarımız daha düzgün olsun diye hepsini tek tek kapatıyoruz 6 ilmeğimi tek tek kapatıyoruz.

Bu güzel tunus işi örgü modelinde fıstıklı ilmeklerimizi 2 ilmek olarak sayacağız yani burada 3 tane dolgu yapmıştık, hepsini tek seferde tam ortadan çıktık bu şekilde hemen birinci fıstığımızı kapatmış olduk şimdi bir tane zincir çekiyoruz.

Ve ilmekte de diğer fıstıkları kapatmış olduk bu şekilde kapattık Şimdi hiç zincir çekmeden bir sonrakini kapatıyoruz bu şekilde tekrar bir sonraki ilmeği bu şekilde kapatarak aradaki 6 ilmeğimizi tek tek kapatmış olduk.

Örgülerinize Çok Yakışacak Kolay Örgü Modeli

Çok kolay Tunus işi Yelek Battaniye Hırka Örgü Modeli super easy tunisian knitting pattern

Tekrar fıstığa geldik ve ikiye böleceğiz önce birinci fıstığı kapattık bir tane zincir çekiyoruz üzerine çektiğimiz zincirle birlikte de diğer ilmekleri de kapatıyoruz aynı şekilde devam ediyoruz diğer düz ilmeklerimizi kapatıyoruz model sıramızı kurmuş olduk

Şimdi 1 üst sıradan devam ediyoruz öncelikle 6 tane kenar ilmeğimizi örelim. 6 tane ördükten sonra iki fıstığın arasına model yapacağız.

Biraz daha farklı yapmış olacağız ipimizi tığımıza dolayalım ardından ikisinin arasına batalım. 6 tane dolgu yapıyoruz kapatma kısmında ikiye böleceğiz arkadaşlar.

Çok kolay Tunus işi Yelek Battaniye Hırka Örgü Modeli super easy tunisian knitting pattern

 Bir sonraki aradaki 6 ilmekle devam ediyoruz ipimizi tığımıza dolayalım. 2 fıstığın arasına batarak 6 tane dolgu yapalım. Bu sırayı bu şekilde yapmış olduk.

Şimdi hepsini tek tek kapatıyoruz, 6 ilmeğimizi Kapattık şimdi burada 2’ye böleceğiz yapmış olduğumuz 6 ilmeği şöyle 1-2-3 ikişerli olarak 3 tanesini kapattık bir zincir çekiyoruz. Çekmiş olduğumuz zincirle diğer ilmekleri kapatalım aradaki ilmeklerimizi tek tek kapatalım.

Şimdi burada yine Tam ortadan bu şekilde böldük kapattık birinci fıstığımızı bir zincir çektik diğer fıstığımızı da kapatmış olduk kenardaki 6 tane ilmekle de devam ediyoruz.

Çok kolay Tunus işi Yelek Battaniye Hırka Örgü Modeli super easy tunisian knitting pattern

öncelikle kenardaki altı ilmeğimizi örüyoruz ipimizi tığımıza bir defa doladıktan sonra 2 fıstığın arasına batıyoruz.m 1-2-3-5-6 sıradaki ilmekle devam ediyoruz. Altı tane düz ilmeğimizi örelim şimdi ise ipimizi tığımıza bir defa dolayalım.

 1-2-3-4-5 ve 6 kenardaki ilmeklerimizi örelim sıra sonundaki ilmeğimi arkadaki katı ile birlikte alıyoruzm daha düzgün oluyor. Kenar ilmeklerimi kapatıyoruz. Şimdi fıstığa geldik şöyle ki tam ortadan ikiye bölüyoruz fıstıkları bir tane kapatıyoruz.

Ve bir zincir çekerek diğer ikinci fıstığımızı kapattık buradan hepsini tek tek kapatıyoruz aradaki 6 ilmeğimiz ile birlikte tekrar fıstıklara geldik. Bu şekilde bu sırada tamamlamış oldu istediğiniz kadar büyütebilirsiniz arkadaşlar üst üste fıstık ve ilmekleri yaparak devam eden bir model.

Çok kolay Tunus işi Yelek Battaniye Hırka Örgü Modeli super easy tunisian knitting pattern

Sizlerde evlerinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu gibi içeriklerimiz beğeniyorsanız diğer yayınlanmış içeriklere göz atabilirsiniz. Bir sonraki örgü modellerinde görüşmek dileğiyle…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın