Bademli Tığ İşi Örgü-Almond Knitting

Bademli Tığ İşi Örgü-Almond Knitting

Bademli tığ işi şahane örgü modelinin anlatımlı yapılışı ile sizlerleyiz. Yapımı çok çok kolay bademli örgü modelini sizlerde çok seveceksiniz.

 Bademli çok kolay Tığ işi örgü modeli çiçek motifi

Haydi yakından yapılış aşamalarını ve sesli video anlatımını inceleyelim. Yazlık örgülerde kullanabileceğiniz en güzel en yeni tığ işi badem örgü modelini siz değerli ziyaretçilerimiz için sunuyoruz. Bu güzel bademli örgü modelini arkadaşlarınıza önermeyi ve paylaşmayı unutmayın.

Tığ İşi Bademli Örgü Modeli Anlatımlı Yapılışı

Yukarıdaki videoyu izleyerek sizlerde kolaylıkla yapabilirsiniz. Daha fazla örgü modellerinin detaylı anlatımı için Yoncanın Örgüleri youtube kanalına bakabilirsiniz.

Tığ işi örgü modelinde gerekli malzemeler 6 numaralı 40 milimlik bir tığ, kartopunun turkuaz ve mor renkli ipi. Yazlık örgülerde kullanılan, süslemelerde ve birçok alanda kullanabileceğiniz bademli güzel bir örgü örneğine haydi başlayalım.

 Bademli çok kolay Tığ işi örgü modeli çiçek motifi

Kartopunun mor renkli ipini elimize alarak başlayalım ardından bir tane ilmek oluşturalım. Üzerine dört tane zincir çekiyoruz sonra ilk zincirin içerisine batalım ve sık iğne yaparak birleştirelim. 1, 2, 3 tane zincir çekelim ipimizi tığımıza bir defa dolayalım yapmış olduğumuz bu küçük halkanın içerisine batalım.

Bademli tığ işi örgü modelimize devam edelim. Önce tek kapatıyoruz daha sonra 2-2 kapatarak üçlü tırabzan yapmış oluyoruz. Tekrar batıyoruz, önce tek daha sonra iki daha sonra iki kapatarak üç tane yan yana üçlü tırabzan yapmış olduk. 1-2 zincir çektik tekrar aynı yuvaya batıyoruz ve üç tane üçlü tırabzan yapıyoruz.

 Bademli çok kolay Tığ işi örgü modeli çiçek motifi

Üç tane üçlü tırabzanlarımızı yaptıktan sonra 1-2-3-4-5 -6 zincir çekeli karşı tarafında aynı şekilde sutaşı modeli yapacağız aynı yuvaya battık ve üçlü tırabzanlar yapalım. İkinci üçlü tırabzanı ve tekrar üçüncü üçlü trabzanı da yapalım şimdi araya iki zincir çekip aynı noktaya tekrar batıyoruz.

Bu ilk aşamadaki görüntümüz aşağıdaki görseldeki gibi olacak arkadaşlar. Burada bir zincir çektik ve modelimizi döndürelim ilk tırabzanın tepesine batıyoruz ilmeğimizi diğer ilmeğin içerisinden kaydırıyoruz. İkinci ilmeğimizin içerisine battalım ve kaydıralı.

Üçüncüye battık ve kaydırdık şimdi buradaki iki zincirli yuvanın içerisine batıp kaydıralım 1, 2, 3 tane zincir çekelim ve tekrar sutaşı yapmaya devam ediyoruz. Önce tek daha sonra 22 kapatarak üçlü trabzan yapıyoruz.

Kolay Bademli Örgü Modeli

Bademli çok kolay Tığ işi örgü modeli çiçek motifi

Modelimiz üçlü tırabzanla devam edecek üç tane trabzan yapmış olduğumuz baştaki zincirle birlikte iki tane zincir çekelim. Tekrar aynı yuvaya batarak önce tek daha sonra iki daha sonra iki kapatalım bu modelimizin kenarı bu şekilde Su taşı ile devam edecek. Biz şimdi aradaki zincir kısmına geldik buraya beş tane zincir çekiyoruz.

Zincire batarak sık iğne ile birleştirelim tekrar beş zincir çekiyoruz ipimizi tığımıza bir defa dolayalım buradaki boşluğa batarak üçlü tırabzan yapıyoruz. Bir kenara sutaşı yapmış olacağız tekrar üç tane tırabzan yaptık, iki zincir çektik tekrar üç tane trabzan yapıyoruz.

Bir Zincir çektim ve modelimizi döndürelim bademli tığ işi örgü modelimize devam ediyoruz. Tekrar kaydırma yapacağız. Bu ortadaki iki zincirlik boşluğa gelmek için tırabzanlara batıyoruz ve ilmeğimizi kaydırıyoruz ara boşluğa battık ve kaydıralım tekrar üç tane zincir çektik ve kenardaki sutaşı örneğini yapalım.

Anlatımlı tarifimizi yaparken zorlanıyorsanız yukarıdaki sizler için koyduğumuz videoyu izleyerek yapabilirsiniz. Yazlık örgülerinizde kullanabileceğiniz Tunus İşi Örgü Modeline bakmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

2 zincir çekelim ve ara kısmı için tekrar tırabzanla devam ediyoruz. Burada 6 zincir çekeceğiz 1-2-3-4-5-6 buradaki ilk zincir boşluğuna batıyoruz ve sık iğne ile birleştiriyoruz ardından tekrar altı zincir çekiyoruz ve bir sonraki zincir boşluğuna batıyoruz ve sık iğne ile birleştirelim. Altı zincir daha çektik kenardaki Su taşı ile devam ediyoruz.

2 zincir çekelim ve üç tane tırabzan yapıyoruz tırabzanlarımız üçlü tırabzan olacak tığ işi bademli örgü modeli son zamanlarda çok sevilmekte. Bir zincir çektik ve modelimizi döndürdük burada kaydırma tekniği yaparak ortadaki boşluğa geçiyoruz. 3 zincir çektik tekrar sutaşı örneğini yapıyoruz.

6 zincir çekelim ve ipimizi tığımıza bir defa doladık şimdi bu ortadaki zincirin üzerine 9 tane üçlü tırabzan yapıyoruz. Kenardaki sutaşı örneğini yaptıktan sonra yine 6 zincir çekelim buradaki iki tırabzan arasına batarak sık iğne yapıyoruz Buraya birleştirdik üç tane zincir çekiyoruz hemen bir sonraki ara boşluğa batarak sık iğne yapıyoruz.

Tekrar 3 zincir çekiyoruz. Bir sonraki ara boşluğa batarak sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde buraya yedi tane yuva oluşturacağız 1-2-3-4-5-6-7 tane yuvamızı oluşturduk. Şimdi tekrar altı zincir çekiyoruz ipimizi tığımıza bir defa dolayalım kenardaki sutaşı örneğimizi yapıyoruz. 6 zincir çektik buradaki ilk yuva boşluğuna batıyoruz.

Sık iğne ile birleştiriyoruz tekrar 3 zincir çekip bir sonraki yuvaya batarak devam ediyoruz. Burada her sırada bir yuva sayısı eksilteceğiz. Arkadaşlar bademimizi oluşturabilmek için her sırada bir sayı eksilteceğiz. 3 zincir çekerek devam ediyoruz. Yuvaları oluşturmaya da sayalım 1 2 3 4 5 6 bir alt sırada 7 yapmıştık bir üst sırada 6 yaptık.

Tığ İşi Şahane Bardak Altlığı Örgü Modeli

 Bademli çok kolay Tığ işi örgü modeli çiçek motifi

5-4-3-2-1 diye devam edeceğiz 6 zincir çektik kenarda örnekle devam ediyoruz. Arkadaşlar her sırada bir yuva eksilterek bu şekilde bademi tamamlamış olduk son sıramız kaldı şimdi son sırayı yapacağız altı tane zincir çektik buradaki yuvaya batarak sık iğne ile birleştiriyoruz. 3 zincir çekelim. Bardak altlığı olarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bir sonraki yuvaya batıp buradaki son yuvamı oluşturuyoruz bu şekilde tekrar altı zincir çekiyoruz bu üç tane üçlü tırabzan yapıyoruz 2 zincir çekip şimdi buradaki sutaşı modeli ile birleştireceğiz şöyle çevirdik bu ara boşluğa batıp sık iğne ile birleştiriyoruz tekrar iki zincir çekiyorum.

 Bademli çok kolay Tığ işi örgü modeli çiçek motifi

Bademli modelimizi çevirelim buradaki diğer kanadı yapıyoruz ardından diğer üçlü tırabzanları yapıyoruz. Orta kısmını tamamladık şimdi kenarına zincir ve sık iğne gideceğiz. Hemen zincirlerimizi yaparak başlayalım. 6 zincir çekerek başlayalım. Kenara batıyoruz ve tekrar altı zincir çekiyoruz. Bu bir sonraki tırabzan tepesine batarak yuvalar oluşturacağız altı zincir çekiyoruz. Bir sonraki tırabzana batarak birleştiriyoruz.

Bademli çok kolay Tığ işi örgü modeli çiçek motifi

Yukarıdaki görselde gördüğünüz bademli tığ işi bardak altlığı modelimizi tamladık. Örgü süslemelerinde birleştirerek motif olarak da kullanabilirsiniz motif motif yaparak örtüleri de yapabilirsiniz. Bir sonraki örgü modellerinde görüşmek dileğiyle…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın