Sultanlara Yakışan Osmanlı Lalesi İğne Oyası

06.11.2019
2.742

Sultanlara yakışan Osmanlı lalesi iğne oyası modelinin anlatımlı yapılışı videosu hazırladım. Çeyizleri süsleyen gelin bohçalarında yer alan iğne oya

Sultanlara Yakışan Osmanlı Lalesi İğne Oyası

Sultanlara yakışan Osmanlı lalesi iğne oyası modelinin anlatımlı yapılışı videosu hazırladım. Çeyizleri süsleyen gelin bohçalarında yer alan iğne oya örneğinin sizlerle.

YouTube kanalım Yoncanın İğne Oyaları Hoş geldiniz. bugün sizlere bu güzel renklerle çok güzel gösterişli bir modelin yapılışını paylaşacağım.

iğne oyası örnekleri Eğer kanalıma abone olmadan izliyorsanız. abone olup yanında zil işaretini tıklayarak bildirimleri açarsanız.

iğne oyası

Yeni yüklediğim videolardan anında haberdar olup izleyebilirsiniz.

arkadaşlar kanalıma destek olmak için de yorum ve beğeni yaparsanız. çok sevinirim şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

ip renkleri bu şekilde arkadaşlar pudra tek renk yazma . Üzerine kendi rengini pudra rengin izin kullanacağım. bordo ve mor kullanacağım bir de arada beyaz hepimizi kullanacağız.

iğne oyaları

iğne oyasında yazma kenarı havlu kenarı namaz başörtüsü tesbih ucu yapımı. Tepsi içi birçok yerlerde kullanılan iğne oyası çok sevilen ve tercih edilen bir çeyizler kullanılan.

Türk gelenek göreneklerine göre bir genç kızın çeyizinde iğne oyası olmazsa olmazıdır. Çok tercih edilen çok sevilen bir Oya türüdür.

iğne oyası modelleri

çok severek ve beğenerek kullanılan iğne oyası yapımı Daha zahmetli olduğu. için değer biçilemez çok güzel bir Oya çeşididir.

İğne oyası Namaz başörtüsünün de yazma kenarında yemeni kenarında. havlu kenarlarında tesbih ucu olarak tepsi içi olarak kullanılan.

birçok alanı vardır. çok severek kullanılan iğne oyaları çeyiz’in baş tacıdır

Arkadaşlar bu şekilde büyük olan isimler de kullanacağım. Şimdi hemen iğne oyası modelinin yapım aşamasına geçiyorum.

iğne oyası örnekleri

Evet arkadaşlar yazmanın ilk sırasına zürafa gittim. bir sıra bu şekilde Üzerine de yine aynı renginden ara modelimiz den başladım.

iğne oyaları modelleri , tekli sinek kanadı yapacağım oraya modelimiz için. hemen bir tane daha Remote elimizden yapacağım. Daha sonra 5 zürafa bırakacağım modelimize geçmeden bir tane zürafa yaptım.

Yeni iğne oyaları nasıl yapılır

zürafanın üzerine tekli sinek kanadı yapıyorum. tam ortasına geri dönmedim içimi bir tane pırpır’ı yapıyorum. üzerine 2 düğüm iniyorum tekrar alttaki zürafaya batarak geri dönüyorum.

iğne oyaları 2019

bu şekilde ara modelimiz devam edip gidiyor. Arkadaşlar arasında da 5 tane zürafa bırakacağım. şimdi hemen 5 lira fayı yapalım Daha sonra modelimize geçelim.

yeni iğne oyası örnekleri

5 tane zürafa yaptım şimdi burada bir tane zürafaya atlayıp. ikinci zürafaya batıyorum orta büyüklükte bir yuva oluşturdum.

iğne oyası ağır modeller tekrar geri dönüyorum yuvanın içerisine modelimizin. alt zemini için 6 tane fırfır yapacağım. Ben 10 film oluşturdum 6’ya tamamlayacağım .

iğne oyası yazma

programı Evet arkadaşlar 6 tane Pırpır yaptıktan . sonra yine 5 zürafa bırakıp ara modelimiz den devam ettim. şimdi Osmanlı’da lalesi diye de geçiyor.

bu modelimiz modelimiz için beyaz ipten 10 kat ip yaptım. Arkadaşlar bu şekilde hazırladım. şimdi bordo renginde kipimi taktım hemen iğnemi elime aldım.

osmanlı lalesi havlu kenarı ipimi de elime alıyorum hazırlamış olduğum. ipimi ben biraz fazla kestim Arkadaşlar daha kolay yapabilmek için bu kadar fazla kesmemiz.

iğne oyası çeşitleri iplik yazma

gerek yok Boş takip fırının içerisine iğnemi takıp. Üzerine alıp bir düğüm atacağım 2 defa doluyorum. baştaki pırpır’ın üzerine sıkı bir şekilde bir düğüm atıyorum.

sıkı bir şekilde çektim şimdi 6 tane Paramız vardı. üzerine 5 tane zürafa yapacağım yine ikimizi de arada bırakarak 2 defa da oluyorum. daha sık olsun Arada ip var.

osmanlı lalesi kolye diye bu şekilde bir tane zürafa yaptım diğer batıyorum. ikindi zürafa mı yaptım Hemen 3. zürafayı da yaptım.

öyle 5 tane zürafa yaptım arkadaşlar arkadaki ipim hemen keseceğim.

sondaki zürafaya batıp hepimiz üzerine dönmüyorum. burada badem yapar gibi Her sırada 1 tane eksilterek yukarıya doğru devam edeceğiz. bu şekilde de gidebilirsiniz.

osmanlı lalesi motifleri terstende işleyebilirsiniz arkadaşlar iki sıramız da 4 tane zürafa yapacağız. Evet dörde tamamladım tekrar Ön yüzünü çevirdim. son dakika arabanın içerisini geri döndüm.

3 3 tane zürafa yapacağım. Bu sırada Her sırada 1 tane zürafayı eksikmiş oluyorum. sonra fayı batıp geri dönüyorum zürafa yaptım Tekrar geri dönüyorum.

sonra ablam yaptım burada son durağı içerisine de geri döneceğim. daha sonra ipleri mi ekleyeceğim. sol tarafa doğru ekledim dedim şimdi burada Sağdaki ipimi bu şekilde zürafanın üzerine getirdim.

iğne oyası nasıl yapılır neye dikkat edilir

Şimdi soldaki ipime tekrar zürafanın üzerine getiriyorum. Ben bir tane düğüm atacağım son zürafa mıza atarak iki defa da olacağım.

iplerimi ayarladıktan Sonra çıkacağım.

düğümü bu şekilde oldu arkadaşlar şimdi 3 tane üzerine Pırpır yapacağım. Daha sonra kalan ipleri müzik keseceğiz. 2. köprü mü yapıyorum ayarladım sıkı bir şekilde çekiyorum.

son programı yapacağım buz ipini keseceğim. Zeki hepimize böyle biraz mesafe bırakarak kestim derin dağılmadan aynı şekilde but istiyorum. Aynı büyüklükte modelimiz tamamlanmış.

osmanlı lalesi çizimi oldu arkadaşlar bu şekilde yapılışı gerçekten. çok güzel bir model ben çok beğendim. İnşallah Sizlerde beğenirsiniz .

değişik bir renk olsun istedim morla da yapalım tamamlayalım. son halini göstermek için tekrar dönerim. Evet arkadaşlar modelimi tamamladım son hali bu şekilde oldu.

iğne oyası kursunda neler yapılır

iğne oyası kursunda oya nasıl yapılır teknikleri, havlu kenarı nasıl yapılacağı.Tel kırma masa ve gelin duvakları nasıl işlenir onlar öğretiliyor.

renklerimiz İkisi de birbirine benziyor gibi oldu. bu şekilde olacağını tahmin etmedim ama kamerada da tamamen renkler çıkmıyor.

arkadaşlar yapacak olan arkadaşlara şimdiden kolaylıklar diliyorum. videolarımı beğenmeyi paylaşmayı ve kanalıma abone olmayı Unutmayın.

beni izlediğiniz için çok teşekkür ederim Bir sonraki iğne oyası videolarımda buluşmak dileğiyle Allah’a emanet olun hoşça kalın 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın