Kelebek Güzel İğne Oyası Modeli Yapılışı

17.10.2019
4.640
Kelebek Güzel İğne Oyası Modeli Yapılışı

İğne oyası nda Kelebek modelinin yapılışını merak eden hanımlar için bu ayrıntılı anlattım. Filkete kullanılarak nasıl kolay Kelebek yapılır.

Yonca’nın iğne oyaları YouTube kanalıma Hoş geldiniz. Bugün sizlere bu güzel tek renk yazmanın üzerine çok güzel gösterişli kelebek iğne oya modelin yapılışını paylaşacağım.

Youtube kanalına nasıl abone olunur
filkete kelebek igne oyasi yapimi

Bu ara kanalıma abone değilseniz abone olup yanındaki zil işaretine tıklayarak bildirimleri açarsanız. Yeni yüklediğim videolardan anında haberdar olup izleyebilirsiniz arkadaşlar.

Videolarımı da beğenerek bir severek izliyorsanız beğeni butonuna tıklamadan geçmeyin. Yorum yapmayı da unutmayın lütfen şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

Filkete kullanılarak nasıl kolay kelebek iğne oya modeli yapılır

İplerin bu şekilde arkadaşlar pembe yeşil ve beyaz kullanacağım bir de filteke kullanacağım. Ayşenin Arkadaşlar iğne oyaları Kelebek modeli bir filteke kullanarak kelebek yapacağız. güzel bir kelebek modeli yapılışı paylaşacağım.

igne oyasi yeni

şimdi hemen yapılışına geçiyorum. Evet arkadaşlar yazmamın ilk sırasına zürafa gittim bu şekilde hemen ikinci sırada da yine yeşil ipimi taktım.

fiyonklu kelebek iğne oyası Modelimizin tekli sinek kanadı yaptım daha sonra arasına 5 tane zürafa bıraktım yine tek bir sinek kanadı yaptım. Buradaki tekli olan sinek kanadının üzerine yapmış olduğum kelebek modelini yapacağız.

Burada tek yaptım şimdi yine 5 tane zürafa bırakacağım daha sonra arama  devam edeceğim.

Filketeden kelebek iğne oya örneği nasıl çıkarılır

Yazma modelimizin ilk sırası bu şekilde devam edecek arkadaşlar. 5e tamamladım 6 zürafa ya tekrar tekrar sinekkanadı yapacağım. yakıştırıyorum.

Arkadaşlar ara model olarak çoğunlukla sürekli ara modellerde tekli sinek kanadı kullanıyorum.

kelebek igne oyasi  modeli

Hemen bir tane Pırpır yapıyorum yapırtım üzerini tüm alt tarafa indirdim Şimdi arada bir tane boş zürafa bırakacağım daha sonra ikinci zürafa ye tekrar geri dönüyorum. hemen tekli Sinekkağıdı yapacağım. 

iğne oyası kelebek nasıl yapılır Evet bu şekilde devam edecek arkadaşlar şimdi ben Alt kısmını biraz daha yapayım. Tamam sonra dönerim. Evet arkadaşlar alt sıramızı tamamladım arasında da 7 tane tekli sinek kanadı bıraktım.

iğne oyaları örneğinde pırpır nasıl yapılır

 Kelebek motifli iğne oyası Şimdi burada tek bıraktığım teklifi sinek kanatlarının üzerine kelebeğim  yapacağız. firkete mi elime aldım ve Uzunca bir ip taktım tek sırada kesme koparma olmasın.

tek seferde bitsin diye Şimdi üzerine 8 tane saracağım. arkadaşta üst üste gelmeyecek şekilde 8 alttan iğne mi geçiriyorum.

kolay kelebek igne oyasi yapimi

 iğne oyası kelebek havlu modelleri iki defa dolayarak sıkı bir şekilde tam ortasından bir düğüm atıyorum. Bu şekilde bir düğüm attım arkadaşlar üzerine 2 tane pırpır yapacağım. Bu Pırpır yapmadan önce de burada ekleme yapacağım.

Arkadaşlar sinek kanadının üzerine getirdim. sinek kanadından geçiriyorum iki defa dolayarak oraya bir Pırpır oluşturuyorum.

 sıkı bir şekilde çektim bir tane daha pırpırı yapacağım. Daha sonra bu şekilde mi çıkaracağım arkadaşlar ikisi de yaptım şimdi. filketeden çıkarıyorum arkadaşlar dikkatli bir şekilde.

Yazmanın kenarı iğne oya nasıl kıvrılır

 Şimdi burada hemen yanındaki program batarak geçiş yapacağım. burada ortasına bastırarak çalışacağız arkadaşlar. karşı tarafı da aynı şekilde olduğu için eğer çok sıkı çekersek tarafa kayma olabiliyor.

 Şimdi hemen arkadaki ipi mi keseyim kırların Üzerine bir sıra zürafa gideceğiz. sırasıyla bütün batıyorum. Üzerine Fildişi yapacağız son yapmış olduğum zürafaya batıp ipimi ortasına düğümlüyorum. 

Şimdi bir tane zürafa yapacağım tekrar zürafanın içerisine geri dönüyorum. yanımdaki zürafaya batıyorum pırpır olacak şekilde ikisini düğümlüyorum. 

aynı şekilde 3 tane buraya Şimdi pırpır yapacağız iki defa da oluyorum hepimize keseceğim. bu şekilde tamamladım Arkadaşlar şimdi diğer tarafı yapacağım.

İğne oyalarda Tohum nasıl yapılır

 Çok beğendim İnşallah sizler de beğenirsiniz Şimdi burada beyaz yapacağım tohumu hemen üzerine bir tane düğüm atıyorum. iğne oyası örnekleri üzerine 4 tane Pırpır yapacağım Daha sonra kırmızı toplayıp bir düğüm attığımızda tohum yapmış olacağız.

 igne oyasi modelleri yeni biraz dikkat isteyen bir model arkadaşlar yapımı basit eliniz alıştığında çok kolay yapabileceğiniz. bir model havlu kenarına çok güzel olabilir mutfak havlu kenarına Ben de orada tamamladım.

kırdığını bu şekilde iğnemin üzerine topluyorum düğüm atıyorum. arka ipimi iğne üzerine atıp iki defa dolayarak tam tepesine girecek şekilde bir düğüm attım. o tepeden bu haftaki hepimize en dibinden kesiyorum e modelimizi tamamlıyoruz arkadaşlar 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın