Sıralı Dut Modeli İğne Oyası ile Nasıl Yapılır

15.10.2019
3.878
Sıralı Dut Modeli İğne Oyası ile Nasıl Yapılır

Sıralı Meyve temalı iğne oyası örneklerinden dut modelinin nasıl yapılır sizlere anlatmaya çalışacağım. Rengarenk güzel bir oya modeli.

Merhaba arkadaşlar Yonca’nın iğne oyaları YouTube kanalıma Hoş geldiniz. bugün sizlere dut oyasının yapılışını göstermeye çalışacağım. Bu arada kanalıma abone değilseniz aşağıdaki abone ol butonuna tıklayarak abone olabilirsiniz.

Dut Modeli iğne oya örneği için gerekli malzemeler

  • Yazmaya göre renkli polyester ip
  • oya iğnesi
  • makas
  • yazma veya havlu

iğne oyasının yapılışı anlatımlı çok şık ve yazma kenarlarında çok tercih edilen modeller arasında. yapılışına geçiyorum aralarına ben sinek kanadı hazırladım.

dut modeli iğne oyası modelleri bu şekilde Sizler yine farklı modeller Tercih edebilirsiniz. 3’er tane sinek kanadı yaptım sayılarında Yine azaltıp çoğaltabilirsiniz.

güzel dut iğne oyası modeli

sinek kanadı ile devam ediyorum yanındaki zürafa ya battım 1 tane zürafa yaptım. iki zürafanın içerisine geri döndüm. Bir tane Pırpır yapıyorum.

 Pırpır içerisine batıp yukarı çıkarıyorum. pırpırın tekrar aşağı indirip hazırlamış oluyorum. bir tane zürafa yaptığım yanındaki zürafaya battım. Tekrar zürafama geri dönüyorum. igne oyasi dut yapragi Bir tane Pırpır yapıyorum.

3 tane sinek kanadı dan sonra 5 tane zürafa yapıyorum dut oyasının geleceği yere hazırlıyorum .6 zürafa üstüne tekrar dönüp sinek kanadı yapıyorum. pırpır yaptım Tekrar içine iğnemi geri battım.

üçlü dut iğne oyası ipimiz tepesine yetirdim tekrar aynı yere batarak ipim aşağı indirdim. yanındaki zürafa ya Battım ikinci zürafa içine geri döndüm. Hemen tepesine ipimi çıkardım. tekrar aşağıya indim. bir bir an Pekin zürafanın içine geri dönüyorum ikinci zürafanın içine geri dönüyorum . Bu şekilde sona kadar tamamlayalım. 5 tane zürafa yaparak sonuna kadar tamamlıyorum.

ikili dut iğne oyası örneği

Şimdi dut oyası yapılışına geçiyorum. Sağ tarafta kaldı buraya bir tane Pırpır yaparak başlıyorum. bir Pırpırımı yaptım yanına biraz daha küçük bir Pırpır yapıyorum. küçük yapmış olduğum pırpırımın içine iğnemle dönüyorum Hafif sola doğru düğümü atıyorum tekrar buranın üzerine yine bir Pırpır yapıyorum.

dut oyası yapımı iğne oyası nasıl yapılır

Yanına yine küçük bir Pırpır yapıyorum küçük pırpırın içine iğnemi batıp ipimiz tepeye getiriyorum. Hafif sola doğru düğümü oturdu tekrar yine aynı işlemi tekrarlıyorum. Bir tane Pırpır yapıyorum yanına yine küçük bir Pırpır yapıyorum.

ikili dut oyası Küçük pırpırın içine batıp ipimi tam tepeye değil Hafif sola doğru getirip düğümlüyorum. Yine aynı işlemi tekrarlıyorum bir tane Pırpır yapıyorum.

iğne oyası ikiz dut modeli Yine küçük ve Pırpır yaptım yandaki pırpırları 4 olunca kadar 5. 3 tane Pırpır yapacağız. Buraya tam tepeye gelmiş olduk. 3 tane Pırpır yapıyorum bu şekilde sol tarafı yapmış oldu sağ tarafa da pırpırlar yaparak aşağıya iniyorum.

dut modeli iğne oyası modelleri

Bir taraftaki pırpırdan batarak buraya bir tane Pırpır yapmış oluyorum. Karşılıklı pırpırlar yaprak aşağı doğru iniyorum. iplerimi kesebilirim.

Dut oyamız bu şekilde hazır oldu. Sonuncu da yapıp dönüyorum arkadaşlar. Evet Bu modelin bu şekildeydi arkadaşlar çok kolay gösterişli bir modeldi yapacak arkadaşlara kolaylıklar diliyorum. iğne oyası modellerini kanalından takip edebilirsiniz. videolarımın devam edebilmesi için videolarımı beğenmeyi ve kanalıma abone olmayı unutmayın. bir sonraki videoda görüşmek üzere hoşçakalın 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın