Şahane Çatal İğne Oyası Modeli

15.10.2019
4.481
Şahane Çatal İğne Oyası Modeli

Şahane çatal iğne oyası modeli ile karşınızdayım. Çatalla, pipet veya diğer eşyalarla yelpaze oyası nasıl yapılır. İşte bu videomuz da sizlere ayrıntılı bir şekilde anlatacağım.  

Yonca’nın iğne oyaları YouTube kanalıma yayınladığım güzel bir video.kanalıma abone değilseniz  ücretsiz abone olabilirsiniz. yanındaki zil işaretinin tıklayarak yüklenen videolarından anında haberdar olabilirsiniz.

Modelimiz çatalla yapılan bir model çok gösterişli ve yapılışı bio kadar da kolay olan bir model. Ben altına zürafa gittim 2 sıra  Fildişi gittim. Dilerseniz Siz arasın farklı modellerde uygulayabilirsiniz. hemen yapılışına geçiyorum arada ben 10 tane zürafa yapacağım.

Çatal oyası yaparken dikkat edilmesi gerekenler

10 sıra fayda yaptıktan sonra buraya 10 tane daha zürafa yapacağım. Daha sonra modelleme geçeceğim. Bu  şekilde fildişinin ve alt zemini hazırladım. Şimdi hemen çatalla yapılışına geçiyorum.

iğneme ipliğimi taktım çatalla yapma başlıyorum. Evet  10 tane dolayacağım 10 tane oldu şimdi iğnemi alıyorum tam ortasından bu şekilde diğer ipim iğnemin üstünde kalacak şekilde 2 tane doluyorum. sıkı bir şekilde çekiyorum.

değişik iğne oyası çatal ile

birkaç defa daha düğümlüyorum sıkı olması adına . Bu şekilde ortadan düğmeli sıkı bir şekilde attım şimdi yavaşça çatalından çıkarıyorum. ilk birinci pırpıra  batarak ipimi pırpırın üzerine getiriyorum.

İğne Oyası Düğümü Çataldan Nasıl Çıkarılır

ikinci pırpırdan aldım ve bir zürafa yaptım bu şekilde her bir pırpıra zürafa gelecek şekilde ilerliyorum.

ortasından sıkı bir şekilde tutarsa kaymak olmaz o yüzden ortasına bastırarak ipimi o şekilde sıkıyorum. çatal iğne oyası örnekleri Evet arkadaşlar yine her bir pırpırdan alarak devam ediyorum.

sağ taraftakileri bitirdim şimdi çeviriyorum diğer yarısına Aynı işlemi uyguluyorum. yine aynı 1. pırpırdan tutturdum sırasıyla bütün pırpırların üzerine zürafa gelecek şekilde ilerliyorum.

en yeni iğne oyası çatalla

Bir zürafa yaptın şimdi düzeltiyorum bu şekilde ipimi buradan kesiyorum. çevirdim yine aynı zürafaların üzerine birer sıra zürafa gideceğiz .

İğne Oya Modeli Yazmaya Nasıl Tutturulur

Sonuna kadar geldim tekrar yine bir sıra fildişi gideceğiz en son sırasınına tepeye getirdin. bir zürafanın ikinci zürafa ya battım yapmış olduğunuz.

zürafanın içine geri döndüm. Bir sonraki zürafaya geçerek fildişi yaptım. Sıra sonuna kadar fildişinin yaparak devam ediyorum.

çatalla yapılan oyalar – Sıra Sonuna kadar geldim ipimi buradan kesiyorum. Bu şekilde modelimiz hazır oldu şimdi bunu böyle tutturacağız. Bu şekilde aynı ipim den taktım  sondaki iki tane başta da iki tane kalacak şekilde bu şekilde tuttum. 3. baştan sondan üçüncü zürafaya tutacağım.

kolay iğen oya modeli yelpaze

çatal oyası örnekleri Evet arkadaşlar 3. zürafa ama ipimiz tutturdum şimdi yapmış olduğu modeli mi buraya monte edeceğim. Buradan tutturduğum zürafadan ve yukarıdan alarak bir düğüm atıyorum. Bu şekilde tutturmuş oluyorum.

Çatal iğne oyası modelleri birleştirme nasıl yapılır

Çünkü bu şekilde tutturduğum için bir tane tutturmak geçiyor. ettim. Evet modelin bu şekilde yapılışı kolay güzel bir modeldi deneyecek arkadaşlar Şimdiden kolaylıklar diliyorum.

kanalıma ücretsiz abone olmayı unutmayın. Yorum ve beğenileri bekliyorum Bir sonraki videoda görüşmek üzere hoşçakalın. 

ÇATAL OYASI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

  1. Yemek çatalı
  2. Yeşil Leylak ip 
  3. Oya iğnesi
  4. Renkli ip yazma renginde 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın