Kolay Şahane Tığ Dantel Örgü Modeli 2023

23.06.2023
508
Kolay Şahane Tığ Dantel Örgü Modeli 2023

Herkesin kolaylıkla yapabileceği bardak altlığı tığ işi örgü modeli ile karşınızdayız. Haydi gelin birlikte sizler için hazırladığımız en güzel en yeni örgü modelini inceleyelim. Yapımı çok kolay pratik örgü modeli inceleyelim.

yeni örgü modelleri

Tığ işi örgü modelleri yapanların tercih edebileceği şahane kolay bardak altlığı örgü modeli yapımını hazırladık tek renk kullanılarak yapılan pratik örgü modeli bu içeriği faydalı bulduysanız sevdiklerinizle ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Tığ işi örgü eğitim videosu: Knitting Love

Tığ işi örgü modellerine yeni başlayanlar için online eğitim videosu Knitting love Youtube kanalına bakabilirsiniz.

şık örgü modelleri

Supla örgü yapımı oldukça keyifli bir el işi projesidir. İşte adım adım supla örgü yapımı:

kolay örgü modelleri

Malzemeler:

  • Yaklaşık 100 gr yün veya iplik
  • 5 mm örgü şişi
  • Makas
  • İğne ve iplik (dikiş için)
2023 örgü modelleri

Adım: Suplanın ayarlarını değiştirmedi. İlk olarak supla için istediğiniz boyutu belirler. Genellikle suplalar yaklaşık 30-35 cm kadar olur. Ancak istediğiniz yapıyı bir supla yapmak isterseniz çap ona göre ayarlayabilirsiniz.

Adım 2: Suplanın başlangıcını yapın. İpi alın ve 5 mm örgü şişiyle bir devre oluşturun. Bunu yapmak için ipe bir düğüm atın ve bir ilmek alın. Ardından iğnenin üzerinden yürütme ipi düzenlemeleri döngüyü oluşturun.

Adım 3: İlmekleri atın. Şimdi devre üzerine ilmekler atacağız. İğneyi örgü şişine takın ve şişeye başlama işareti yapın. İlk ilmeği şişe atın ve ardından ikinci ilmek için iğneyi devre sokun. İğneyi geri almak ikinci ilmeği şişe alınır. Bu şekilde döngü boyunca ilmekleri atın.

Adım 4: Örgüyü örün. Suplayı örmek için düz örgü tekniğini kullanabilirsiniz. Sırayla tüm ilmekleri düz örün. İlk sırayı düz örerek tamamlayın.

yeni örgü örnekleri

Adım 5: Sıraları devam ettirin. İkinci sıradan itibaren her sıradaki tüm ilmekleri düz örün. Bu işlemin istediğiniz boyuta ve kalınlığa gelene kadar tamamlama. Seçtikleri desenleri veya örgü tekniklerini de kullanmak.

Adım 6 : Suplanın kenarlarını düzgünleştirin. Suplanın kenarlarını düzgünleştirmek için her sıra başında ve sonunda kenar ilmeği kullanılır. Bunu yapmak için her sıra başında ilk ilmek yerine iki ilmek örün. Her sıra sonunda ise son ilmekten önce bir ilmek artırın.

Adım7 : Suplanın sonunu oturtun. Suplanızı istediğiniz boyuta ulaştığından sonra işi geçmek için suplanın sonunu bağlamalısınız. Bunun için son sıradaki ilmekleri geride örün. Son ilmeği kesin ve iğne ve iplik kullanarak suplanın sonunu dikişleyin.

Adım 8: Suplanın uçlarını düzeltin. Makas kullanarak supla uçlarını düzeltin ve olması gereken eşit uzunlukta kesin.

Hanımlar web sitemizde mevcut olan Muhteşem Tığ işi Örgü Modelinin Yapımına bakmanızı tavsiye ederiz.

yeni örgü örnekleri

Son hali bu şekilde arkadaşlar şimdiden yapacak deneyecek olan arkadaşlara kolaylıkla diliyorum. Bu içeriğimizi beğendiyseniz diğer yayınlanmış içeriklere göz atabilirsiniz.

Bir sonraki örgü modellerinde görüşmek dileğiyle… Bizi takip etmeyi unutmayın instagram, facebook ve pinteresten

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın