Güzel ve Kolay Dekoratif 3D Tığ Örgü Kahve Altlığı

20.08.2023
378
Güzel ve Kolay Dekoratif 3D Tığ Örgü Kahve Altlığı

Güzel ve Kolay Dekoratif 3D Tığ Kahve Altlığı ile karşınızdayız. Knitting love online eğitim kursumuz da her gün yeni tığ örgü modelleri yapımını hazırlıyoruz.

Birlikte güzel bir tığ işi motifli desenin nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Ücretsiz online örgü kursumuz devam ediyor.

tığ işi örgü modelleri

yaşamın ev dekorasyonu, estetik ve barındırdığı bir araya getiren özgün ve yaratıcı tasarımlarla dolu. Dekoratif parça evlerimizi kişiselleştirmemize ve yaşam alanlarımıza özgün bir hava katmamıza yardımcı olur. Bu merkez, “Güzel ve Kolay Dekoratif 3D Tığ Kahve Altlığı” gibi el yapımı ürünler, evinizin atmosferini güzelleştirmek için harika bir seçenek olabilir.

kahve altlığı tığ işi örgü modeli

Tığ işi, bir el sanatıdır ve günümüzde hala popülerliğini koruyan bir hobidir. Özellikle kahve altlıkları gibi küçük ev dekorasyonlarında tığ işi tekniği, zarif ve ayrıntılı tasarımların yapılandırmasına imkan tanır. 3D tığ işi, düz bir yüzey üzerine çıkıntılar eklenmesi daha gerçekçi ve dokulu bir görünüm elde edilmesini sağlar. Bu teknik, özellikle desenlerin ve renklerin daha derin ve canlı bir şekilde ifade edilebilmesini sağlar.

kolay örgü modelleri

Kahve altlıkları, her evde bulunan ve günlük hayatta kalma süreleri kullanılan mutfak gereçleridir. Bunlar sadece pratik bir işleve sahip olmamakla birlikte, aynı zamanda sofra düzenlemesinin bir parçası olarak da değer kazanır. Dekoratif 3D tığ kahve altlığı, masa veya tezgah üzerinde sadece bir yüzey koruyucusu olarak değil, aynı zamanda görsel bir cazibe merkezi olarak da işlev görür.

kolay örgü örnekleri

Bu tür bir el yapımı ürün yaparken, renk seçimleri, desenler ve kullanılan iplik türleri gibi ayrıntılar önemlidir. Her altlık, ev sahibi kişisel zevkini yansıtabilir ve mekana özgün bir karakter kazandırılabilir. Eğer el işi ve tığ işi gibi hobiler ilginizi çekiyorsa, bu tür bir kahve altlığı yapmak hem keyifli bir uğraş olabilir hem de ev dekorasyonunu kişiselinize ve sıcak bir dokunuş için.

Sonuç olarak, “Güzel ve Kolay Dekoratif 3D Tığ Kahve Altlığı”, ev dekorasyonunuza zarif el yapımı ve kişisel bir yüzey katmanın harika bir yolunu hayal ediyor. Bu tür ürünleri, evinizde sıcak bir atmosfer yaratmanıza ve konuklarınıza özgün bir hikaye anlatmanıza olanak tanır. Tığ işi donanımlarınızı kullanarak bu tür özel ve estetik ürünleri oluşturabilirsiniz.

Malzemeler:

 • İnce tığ işi iplik (tercihen pamuk veya akrilik)
 • Tığ (ipliğinizin kalınlığına uygun bir tığ seçmelisiniz)
 • Makas
 • İğne ve iplik (bileştirme işlemleri için)

Yapılışı:

 1. Başlangıç: İlk olarak altlığınızın merkezinden başlayın. Tığınıza bir halka bağlayın ve içinde istediğiniz miktarda zincir çekin ( örnek 4 veya 5 zincir). Zincirleri bir halka birleştirmek için birleştirmek.
 2. 1. Sıra: Halkanın içine birkaç tane sık iğne yapın. Bu, altlığınızın merkezini oluşturacaktır. İlk sıradaki sık iğneleri halkanın içinden geçirerek yapın.
 3. 2. Sıra: Sıranın sonunda bir geliştirmek yapmak için 2 sık iğne yapın. Ardından sık iğne yaparak sırayı tamamlayın.
 4. 3. Sıra: Sıranın sonunda tekrar 2 sık iğne yaparak pekiştirin, ardından sık iğne ile sırayı tamamlayın.
 5. Devam Eden Sıralar: Sıralar boyunca aynı şekilde sona konuşmayı artırarak devam edin. Her sırada 2 sık iğne ile geliştirme yaparak altlığınızı genişletin.
 6. İstenilen Boyuta Ulaşma: Sıraları yuvalarına devam edin, istediğiniz altlık boyutuna ulaşana kadar.
 7. Son Sıra: İstenilen boyuta ulaşıldığında son birkaç sırayı geliştirmekten sık iğne yaparak tamamlayın.
 8. Bitirme: Son sırayı tamamladığınızda altlığınızı düz bir yerde yayınlayın. İpliği kesin ve kendinizin tadını çıkarın. İpliği altlığın altını geçirerek dikiş yaptığınızda ve ipliği güvenli bir şekilde kesin.
 9. İplik Uçları: İpliği iğne kullanarak altlığın altına geçirerek gizleyin ve kesin.
 10. Elde edilen Şekilde hizmet: Aldığı isterseniz düz bırakabilir veya farklı renklerde iplikle kenarlarını süsleyebilirsiniz. Düğme üzerine, boncuk gibi süsler de seçer.

Tebrikler, şimdi tığ işi örgü kahve bardağı altlığınız hazır! Bu tarife basit bir başlangıç ​​seviyesi modeli olarak hizmet eder ve ilerlerken daha karmaşık desenler ve teknikler dağıtır.

Tığ işi örgü eğitim videosu: Knitting Love

Tığ işi örgü modellerine yeni başlayanlar için online eğitim videosu Knitting Love Youtube kanalına bakabilirsiniz.

Son hali bu şekilde arkadaşlar şimdiden yapacak deneyecek olan arkadaşlara kolaylıkla diliyorum. Bu içeriğimizi beğendiyseniz diğer yayınlanmış içeriklere göz atabilirsiniz.

Bir sonraki örgü modellerinde görüşmek dileğiyle… Bizi takip etmeyi unutmayın instagram, facebook ve pinteresten

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın