Çok Kolay Şahane Köprü Örgü Modeli

Çok Kolay Şahane Köprü Örgü Modeli

Çok Kolay Şahane Köprü Örgü Modeli ile sizlerleyiz. Örgülerinize çok yakışacak tığ işi köprü örgü modelini sizler için derledik. örgü yapılışını aşamalarını ve sesli video anlatımını inceleyelim.

köprü örgü modeli

Tığ işi örgü modelleri sunmaya devam ediyoruz. Yazlık örgülerinizde kullanabileceğiniz köprü örgü modeli. Bu güzel köprü örgü modelini arkadaşlarınıza önermeyi ve paylaşmayı unutmayın…

Köprü Örgü Modelinin Detaylı Anlatımlı Yapılışı

Yukarıdaki videoyu izleyerek sizlerde kolaylıkla köprü örgü modelini yapabilirsiniz. Daha fazla örgü modelleri için Yoncanın Hobileri youtube kanalına bakabilirsiniz.

İki renkli tığ işinden güzel bir köprü örgü modelinin detaylı anlatımlı yapılışını sizlere sunuyoruz. İstediğiniz yerde kullanabileceğiniz gi ve pembe renklerin uyumu ile oluşan şahane güzel ve kolay bir tığ işi örgü modeli.

Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da Bu modelle çok kolay bir şekilde örgüler yapabilir .Bu güzel örgü modeli için gerekli malzemeler 4 numara iki buçuk milimlik bir tığ ve Alize diva ipin gri ve pembe renkli ipleri.

örgü ipi

Önce pembe ile başlayacağız ardından gri renkli ip ile devam edeceğiz. Bir tane ilmek oluşturduk sonra üzerine zincir çekiyoruz. Hanımlar web sitemizde mevcut olan Tunus işi çok kolay iki renkli Örgüne bakmanızı tavsiye ederiz.

Üzerine yuva yaparak başlayacağız daha sonra yine pembe ile devam edip trabzan yapacağız. Arkadaşlar İki sırada bir renk değiştireceğimiz için ipi kesmeden bu güzel köprü tığ işi örgü modelini kolaylıkla örebilirsiniz.

iki sırada bir renk değiştireceğiz daha çok renkli ekleyebilirsiniz yada tek renkte yapabilirsiniz. Şimdi burada ilk zincirin içerisine batıp, öncelikle bir tane sık iğne yapıyoruz.

Bir yanındaki zincire batıp sık iğne yapıyoruz, iki tane sık iğne yapmış olduk şimdi 3 zincir çektik alttan zincirden 5 Zincire batıyoruz.

Buraya bir yuva oluşturduk pembe sık iğne ile birleştirdik şimdi üç tane sık iğne yapacağız 1. sık iğneyi yapmış olduk yanındaki Zincire batıyoruz, iki sık iğne bir yanındaki zincire batıyoruz ve yan yana üç tane sık iğne yapmış olduk.

zincirli örgü modeli

3 zincir çekiyoruz alttan dört tane zincir atlayıp batacağım 5. zinciri battık ve sık iğne yaptık. Bir yanındaki Zincire batıyoruz ikinci sık iğnemi yaptık.

Bir yanındakine batırıyoruz şöyle üç tane sık iğne yapmış olduk tekrar 3 zincir çekiyoruz 5 Zincire batıyoruz ve bu şekilde alt kısmı ilk sıraya yuvalar oluşturacağız.

değişik örgü modelleri – youtube

İlk sıramızı bu şekilde tamamlamış olduk sonunda bir tane sık iğne yaptık yanına bir tane daha sık iğne yapıp bu sırayı tamamlamış oluyoruz.

Bir tane zincir çektik ve döndük burada ilk sık iğnenin içerisine batıp bir tane sık iğne yapıyoruz ve o zaman üzerine bir defa doluyoruz ve önümdeki ilk yuva üzerine ikili trabzan yapıyoruz bu yuvanın içerisine yedi tane ikili tırabzan yapıyoruz.

tığ işi örgü modeli

Yedi tane trabzan yaptık İlk yuvamızın içerisine burada üç tane sık iğnemiz vardı şöyle ortadaki sık iğneye batarak hiç zincir çekmeden trabzanları buraya sık iğne ile sabitliyoruz.

Zincir çekmeden tığı doluyoruz ve bir sonraki yuva içerisine yine yedi tane ikili tırabzan yapıyoruz yedi tane ikili tırabzan yaptık. şimdi yine hiç zincir çekmeden ortadaki sık iğneye altta üç tane sık iğnemiz var ikincisi zincirin üzerine sık iğne ile yine sabitliyoruz.

Arkadaşlar sıra sonuna kadar tamamladık sondaki sık iğnenin üzerinde batarak Bu yapmış olduğumuz 7 trabzanı bu kısma sabitliyoruz son iki ilmeği tığın üzerinde bırakacağız.

kolay örgü modelleri

Buradan renk değiştireceğim hemen gri rengimi alıyoruz bu son iki ilmeği mi buradan geçirip bir tane sık iğne bir tane zincir çektik.

İlk baştaki sık iğneye batarak bir tane sık iğne yapıyoruz ve burada üç tane zincir çekiyoruz buradaki trabzanlardan sayıyoruz.

tığ örgü modelleri/yelek

3. trabzan tepesine batıp tek kanadına bakacağız arkadaşlar burada trabzanlarımızın iki tane Kanatları var iki tane ilmekleri var önden tek ilmeğe batarak buraya sık iğne yapıyoruz.

köprü örgü modeli

Bir yanındaki iki trabzana da aynı şekilde batıyoruz ve sık iğne yapıyoruz. Bir yanındakine üç tane bu şekilde üç tane sık iğne yaptık bir iki üç tane zincir çekiyoruz.Bir sonraki trabzanda yine sayıyorum 3. her tırabzan tepesine yine tek katına batarak bir tane sık iğne yaptık .

Bir yanındaki iki bir yanındaki üç üç tane sık iğne yapıyoruz.3 tane zincir çekiyoruz bir sonraki trabzanda yine 3. trabzanın tepesinden tek katına batarak devam edeceğiz bu sırada da yuva hazırlamış olacağız. Arkadaşlar şimdi sıradaki yuvaları hazırlayıp bir üst sıradan devam edelim sıra sonuna kadar gelelim.

yeni başlayanlar için örgü püf noktaları

Arkadaşlar bir tane zincir çekiyoruz tığımıza bir defa doluyoruz sıra sonunda ki sık iğneye batarak ikili tırabzan yapıyoruz. Küçük bir yuva oluşturmuş olduk şimdi baştaki ve sondaki yuvalara yarım model yapacağız.

3 zincir çektik ve döndük şimdi kenara yarım model yapmak için bu yuvanın içerisine şöyle üç tane ikili tırabzan yapacağız. Baştaki zincirle birlikte 14 tane 2’li tırabzan yapmış olduk yine ortadaki sık iğneye batarak yapmış olduğumuz tırabzanları burada birleştiriyoruz.

Tığımıza doladık bir sonraki yuvaya batarak tekrar 7 tane ikili tırabzan yapıyoruz yedi tane yapmış olduk. iki alttaki iki modelin üzerine bir model denk gelmiş olmalı şekilde arkadaşlar modeli kaydırmış olduk şöyle yarım daireler yapacağız yarımaylar Yapacağız.

bu şekilde devam ediyoruz zincir çekmiyoruz yedi tane ikili tırabzan yapıp sık İğneyi de birleştirip tekrar 7 tane ikili tırabzan yapıyoruz 5 oldu 6’yı devam et tekrar bu iki yuvayı da tamamladım arkadaşlar sıra sonuna gelelim sıra sonuna geldim.

tığ işi örgü modelleri

Yarım model yapacağız sondaki ve üzerine buraya dört tane ikili tırabzan yapıyoruz dördüncü trabzanı yaptık son iki ilmeğin tığın üzerinde pembe rengi geçeceğiz. Arkadaşlar ipimizi kesmiştik buradan devam edeceğiz şöyle geçirdim bir tane zincir çektik ve döndük şimdi ilk başta başladığımız sıraya gelmiş olduk.

kolay tığ işi örgü modeli nasıl yapılır?

Arkadaşlar öncelikle bir tane kenara sık iğne yapıyoruz sonrasında ikinci sık iğneyi buradan tek katından alıyoruz şöyle tırabzanları bu altından alarak tek ilminden alarak bu şekilde sık iğne yapıyoruz iki tane yapmış olduğuz üç tane zincir çekiyoruz.

buradan bir sonraki Trabzon’dan sayıyorum 3. trabzanın tek ilmeği alarak sık iğne yapıyoruz. Bir sonraki tırabzana batıp sık iğne bir sonraki Trabzon’a batarak 3 tane sık iğne yapmış olduk üç tane zincir çekiyoruz Yine aynı şekilde devam ediyoruz.

İlk başta zincir üzerine yaptığımız yuvayı burada trabzanları üzerine yapmış oluyoruz. Arkadaşlar bu model bu şekilde devam ediyor Bir sırada pembeyi tamamladıktan sonra gri renkli de yine yarım modelle başlayıp yarım modeli bitireceğiz.

Bugün siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırladığımız Çok Kolay Şahane Köprü Örgü Modelinin sonuna geldik. Bu içeriğimizi beğendiyseniz diğer yayınlanmış içeriklere göz atabilirsiniz. Bir sonraki örgü modellerinde görüşmek dileğiyle…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın