Çok Değişik Örgü Çiçek Motifi Modeli-Amazing Super Crochet Knitting

Çok Değişik Örgü Çiçek Motifi Modeli-Amazing Super Crochet Knitting

Tığ işi kolay değişik örgü çiçek motifi tarifi ile sizlerleyiz. Bugün siz değerli ziyaretçilerimiz için çok kolay değişik örgü çiçek motifi detaylı anlatımlı yapılışı ile hazırladık. Haydi yakından bu güzel tığ işi örgü modelini ve anlatımlı yapılış videosu ile birlikte inceleyelim…

Çok Değişik Örgü Motifi Modeli-Amazing Super Crochet Knitting

Yazlık örgülerinizi süslemek yada tokalarınızı süslemek için kullanabileceğiniz şahane iki renkli örgü modeli. Bu güzel içeriğimizi arkadaşlarınıza önermeyi ve paylaşmayı unutmayın hanımlar !

Çok Değişik Örgü Motifi Modeli Anlatımlı Yapılışı

Yukarıdaki videoyu izleyerek sizlerde kolaylıkla değişik örgü motifini yapabilirsiniz. Daha fazla örgü modelinin detaylı anlatımlı yapılışı için Yoncanın Hobileri youtube kanalına bakabilirsiniz.

Bu güzel kolay örgü motifi modeli için gerekli malzemeler 6 numaralı tığ ve Alize diva ipin mürdüm ve civciv sarısı merserize bir ipi. Çok farklı güzel bir örgü çiçeği yapacağız.

Öncelikle zincir çekeceğiz ardından bir tane ilmek oluşturduk ve üzerine zincir çekiyoruz zincir sayımız 45 tane olacak arkadaşlar. 45 tane zincir çektikten sonra buradan ilk zincir içerisine batıyoruz kolay değişik örgü motifi yapmak biraz uğraştıracak.

örgü ipi

Hemen ardından arkadaşlar bir tane sık iğne yapıyoruz yaptıktan sonra aynı yere tekrar batıyoruz. İkinci sık iğne yapıyoruz bir sonraki Zincire batıp bir tane sık iğne yaptıktan sonra iki defa aynı yere batıyoruz. Burada her bir zincirin üzerine iki tane sık iğne yapıyoruz. Arkadaşlar bir yanındakine batıyoruz birinci sık iğneyi yaptık. Örgülerinize çok yakışacağını düşündüğüm örgü çiçek motifini sizlerde umarım beğenirsiniz.

En Kolay Örgü Çiçek Modeli

Tekrar aynı yere batıp ikinci sık iğne yapıyoruz. Bir yanındakine batıyoruz bir iki tane aynı noktaya sık iğne yapıyorum Bir yanındakine geçtim bir yanındakine batırıyoruz. Evet bu şekilde sıra sonuna kadar bütün Zincirlere ikişer defa batarak sık iğneler yapacağız bu sırayı tamamlayalım bir üst sırada trabzan yapıp tamlayacağız.

Arkadaşlar sık iğneleri sıra sonuna kadar tamamladıysanız yukarıdaki görselde gördüğünüz tığ işi örgü modelini yapmış olduk. Şimdi devam edelim bir üst sırada trabzan yapacağız. Üç tane zincir çekip çeviriyoruz tığ işi örgü modelimizi Tığın üzerine aldık.

Burada her bir sık iğnenin üzerine iki tane ikili tırabzan yapacağız ilk baştaki sık iğne boşluğuna batıyoruz bir tane ikili trabzan yaptıktan sonra tığ üzerine aldım tekrar aynı sık iğne üzerine ikili trabzan yaptık. Baştaki zinciri trabzan saymadım aynı sık iğne yuvasını içerisinde iki tane ikili trabzan yaptık.

kolay değişik örgü motifi

Aynı şekilde devam edeceğiz ve tığın üzerine aldık bir sonraki sık iğneye batarak ikili tırabzan ,tekrar aynı yere batarak ikili Trabzon, bir yanındakine batırıyorum ikili tırabzan, tekrar aynı yere ikili trabzan, bu şekilde artırma yaparak devam edeceğiz.

Arkadaşlar her bir sık iğnenin üzerine iki tane ikili tırabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edeceğiz. Kendiliğinden kıvrılan Gül şeklini vereceğiz sonrasında iğne ile dikerek Gül şeklini vereceğiz.

Daha sonra çiçeğimizin püsküllü kısmını yapacağız arkadaşlar bu şekilde devam ediyoruz. Şimdi ben burayı sıra sonuna kadar 2’li trabzanlar yaparak devam edeceğiz sıra sonuna kadar tamamlayın.

değişik örgü çiçek motifi

Hanımlar yazlık örgülerinize çok yakışacak web sitemizde mevcut olan Çok Kolay Burgulu Zincir Örgü Modeline bakmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Arkadaşlar trabzanları tamamladıktan sonra trabzanları üzerine ters sık iğne yapacağız. Buradaki de normal sık iğneyi ters olarak devam edeceğiz arkadaşlar kenarına bir tırtıklı bir görüntü oluşturacağız. Tığın üzerine almadan bir sonraki buradaki trabzan tepesine batıyoruz ilmeği buradan alıp bu şekilde sık iğne yapıyoruz.

Tığ İşi Örgü Çiçek Motifi Detaylı Anlatımlı Yapılışı

Tersten gideceğiz sadece sık iğnenin farklı bu olacak bir sonraki trabzan boşluğuna buradan batıyoruz ilmimi çıkarıp iki ilmeği birlikte kapatıyoruz. Bir sonrakine batıyorum ve da bu şekilde bütün trabzanları üzerine ters sık iğne yapacağız bu şekilde kenar kısmına bir görüntü oluşturacağız.

Tersten devam ediyoruz gülümüz 3 sıradan oluşuyor arkadaşlar bu üçüncü sıramız bu sırayı tamamladıktan sonra şekil verip dikeceğiz daha sonra püskül ekleyeceğiz sıra sonuna kadar tamamlayın. Bu güzel tığ işi örgü çiçeği motifini istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

örgü gül motifi

Yukarıdaki görselde gördüğünüz tığ işi örgü gül modelini dikip bu şekli vereceğiz. Arkadaşlar arka kısımdan ortadan geçerek iklim bu şekilde alt kısmına da püskül yapacağız.

Arkadaşlar zincir çekerek püsküle başlıyoruz ardından bir tane ilmek oluşturuyoruz ve üzerine zincir çekiyorum istediğiniz uzunlukta yapabilirsiniz. Şimdi ucuna bir çiçek oluşturacağız tığının üzerine ipi aldık şimdi iki zincir geri geliyoruz 3. Zincire ikili trabzan yaptık.

Tığla Çiçek Motifi

Zincir çektik aynı noktaya batıyoruz buraya birinci Yaprağımızı oluşturduk üç tane zincir çektik, tığın üzerine aldık aynı boşluğa batarak iki tane ikili tırabzan yapıyoruz. 3 zincir çekiyoruz ve boşluğa batarak sık iğne ile üç zincirimizi birleştiriyoruz.

örgü püskülü

Bu şekilde ikinci Yaprağımızı oluşturduk hemen bir tane daha yapıyoruz. Üç zincir çektik hemen ikili trabzan yaptık. üç tane zincir çekip son olarak buraya batıyoruz ve sık iğne ile birleştirip burada bir zincir çekip ipimizi kesiyoruz. Bu ipi de arka taraftan şöyle içeriden yürüterek keseceğiz.

Fazla kısmını kesmeyi unutmayın yedi tane bu şekilde püskül oluşturacağız. Arkadaşlar sarı da da yine yedi tane yaptık sonrasında püskülleri tamamladıktan sonra silikon tabancası ile birleştireceğiz ve süsümüz hazır olacak.

Tığ işi şahane örgü çiçek motifi modelimizin son hali bu şekilde. Yedi tane püskül ile yaptık. Bu güzel örgü modelini anahtarlık olarak kullanabilirsiniz, toka olarak kullanabilirsiniz, örgü süsleme örgü süslemelerinde kullanabilirsiniz. Arkadaşlar benim favorim olan bu güzel örgü modelini sizlerde umarım seversiniz. Şimdiden yapacak deneyecek olan arkadaşlara kolay gelsin!

değişik örgü çiçek motifi

Bugün siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırladığımız çok değişik örgü çiçek motifi modelinin sonun geldik. Bu içeriğimizi beğendiyseniz diğer yayınlanmış içeriklere göz atabilirsiniz. Bir sonraki örgü modellerinde görüşmek dileğiyle …

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın