ÇİÇEK MOTFİLİ TIĞ İŞİ ÖRGÜ MODELİ 2024

03.07.2024
41
ÇİÇEK MOTFİLİ TIĞ İŞİ ÖRGÜ MODELİ 2024
tığ işi örgü modelleri

Çiçek motifi sevenlerin yapabileceği yaprakları ile dikkat çeken yumuşacık tığ işi örgü tarifi siz değerli hanımlara hazırladık. Yapması çok kolay bluzlarda, yeleklerde ve birçok örgü çalışmasında değerlendirebileceğiniz tığ işi örgü çiçek motifi

Tığ işi çiçek motifi- tığ işi örgü modeli – Video Tığ Örgü Yapımı

Bu güzel örgü modelinin adım adım yapılışını öğrenmek isteyenler eğitim videosu Knitting Love 💗 Youtube kanalına bakabilirsiniz.

tığ işi örgü modelleri

pembe renk ile yapılan bu güzel örgü modelinde 2.50 mm lik 4 numaralı tığ kullanılmakta. Modelimiz şöyle yapılmakta: pembe renkli ip ile 10 zincir çekiyoruz ardından 16 sık iğne 5 zincir+ ikili Trabzan

Yukarıdaki görseli elde etmek için hemen ardından 2 zincir+ ikili Trabzan yapıyoruz. Videolu anlatıma bakabilir ve adım adım öğrenebilirsiniz.

tığ işi örgü modelleri

Modelimizin yaprak kısımlarına geçiyoruz modelin dikkat çeken ve yaprakları ile canlı tutan bu kısımda 3 sık iğne+ 3 sık iğne … şekilde ilerletiyoruz yapmak istediğiniz örgü çalışmasına göre ayarlamayı unutmayın.

Yaprak için 7 zincir+ üçlü Trabzan ve 3 zincir+ 9 ikili trabzan örgümüze şöyle devam ediyoruz: 1 yarım trabzan+ ilmek kaydırma ve 9 sık iğne.

tığ işi örgü modelleri

Örgü tarifimizde yumuşak yün ip tercih edilmekte ama sizler Yün İplik, Pamuk İplik, Alpaka İplik, Kaşmir İplik, Angora İplik, Bambu İplik, Keten İplik tercih edebilirsiniz.

tığ işi örgü modelleri

Tığ işi örgü çiçek motifini yastık kılıflarında, masa örtüleri ve runner’lar, perdeler, duvar süslemeleri, abajur ve lamba süslemelerinde ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz.

tığ işi örgü modelleri

Ayrıca giyim ve aksesuarlar alanında da şallar ve atkılar, şapka ve bereler, çanta süslemeleri, bluz ve hırka detayları ,ayakkabı süslemeleri tercih edilmekte birçok yerde kullanabileceğiniz tığ işi örgü çiçek motifi.

Video kaynak: Knitting Love 💗

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın