Siyam Kedisi

10.05.2021
1.346
Siyam Kedisi

Merhaba hayvansever dostlarım bugün sizlere siyam kedisi ,özellikleri, bakımı hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Siyam kedisi, Güneydoğu Asya’da resmî adıyla Tayland olarak bilinen Siyam’da beslenen ve buradan tüm dünyaya yayılan kedi ırkıdır. Siyam kedisi Güneydoğu Asya’da görülen bir cins kedi olduğu için ismini Siyam’dan alır. Tayland dilindeki adı Wichien Maat’tır.

Siyam Kedisi

Bu görmüş olduğunuz kedi ırkı yalnız kalmaktan hoşlanmayan kedi ırkıdır . İlgiyi seven kedilerdir bu yüzden siz yeteri kadar ilgi göstermediğinizde farklı tonlarda miyavlayarak ilgi beklerler. Siyam kedileri sosyal kedilerdir bu yüzden evdeki diğer hayvanlarla veya sahipleriyle iyi anlaşırlar.

Siyam kedileri konuşkan kedilerdir. Bu yüzden sizinle konuşmak isterler ve ses tonları diğer kedilere oranla biraz daha kalındır. Bu kedi ırkı enerjik ve zeki bir karaktere sahiptir. Oyun oynamayı seven bir ırktır. birçok farklı oyunu oynamayı seven Siyam kedileri şirinlik yapmaya da bayılırlar. Yerlerde sürüklenip sizin peşinizde dolaşmaktan keyif alırlar.

Siyam Kedisi

 Siyam Kedisi vücut yapısı kaslı ve atletiktir. Safkan siyam kedisi kısa kahverengi ve krem rengi tüylerden oluşur. Yüzünün ön kısmı, kulakları, bacaklarının ayaklarına yakın kısmı ve patileri ile kuyruğunun tamamı koyu kahve ve siyaha yakın bir renktedir. Siyam Kedisi göz rengi mavi ve tonlarıdır.

Siyam Kedisi vücut yapısı kaslı ve atletiktir. Siyam kedisi patileri, kuyruğu, başı siyahtır, gövdesi beyazdır.

Siyam Kedisi

 Siyam Kedilerinin tüyleri kısadır olduğu için bakımı oldukça kolaydır. İlgiyi ,oyunu seven bir kedidir, bunun için oyun oynarken tırnaklarını sahibine karşı kullanmaz. 2 haftada bir tırnaklarının kesilmesi yeterlidir. Haftada iki kez tüylerinin taranması gerekir çünkü ölü tüylerinden kurtulması onu rahatlatacaktır.

Hareketli bir yapıya sahip olan Siyam kedi ırkı enerjilerini atmak için egzersiz yapmaya ihtiyaçları vardır. Diğer kedilerle oynamayı seven Siyam kedileri evdeki diğer hayvanlarla berber vakit geçirebilen bir kedi türüdür.

Bugün Siyam Kedisi hakkında bilgiler verdik ,bir sonraki yazılarda görüşmek üzere sağlıcakla kalın…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın