Patlıcan ile Börek Harcı ve Kış Hazırlığı Tarifi

Patlıcan ile hem böreklerinize harç ve kışın yemeklerinizde kullanabileceğiniz nefis bir yemek tarifi. Katkısız ve doğal yemek tarifi arayanlar için.

Patlıcan ile Börek Harcı ve Kış Hazırlığı Tarifi

Patlıcan ile hem böreklerinize harç ve kışın yemeklerinizde kullanabileceğiniz nefis bir yemek tarifi. Katkısız ve doğal yemek tarifi arayanlar için Patlıcan ile Börek Harcı ve Kış Hazırlığı Tarifi .

börek içi patlıcan tarifi

En güzel hobim sitesi olarak siz hanımlar için pratik ve yapımı kolay tarifler paylaşıyoruz . Yoncanın iğne oyaları youtube kanalım da beklerim.

Patlıcan ile Börek harcı ve pratik yemek tarifi için gerekli malzemeler

  • 7-8 adet orta boy patlıcan
  • Bir tutan Yeşil tatlı kıl biber
  • 3 adet domates
  • Yarım çay bardağı sıvı yağ

Güzel tarif için gerekli malzemelerini söyle Öncelikle yaklaşık 7-8 adet patlıcana ihtiyacımız var. Benim kullanmış olduğun patlıcanların biraz ince ve ufak yapılı idi. 8 adet orta patlıcan 2 tane kavanoz için 8 adet patlıcan kullanmanız yeterli olacaktır.

kışlık patlıcan konserve tarifi

Yine videoda gördüğünüz şekilde bir tutam yeşil tatlı kıl biber ile 3 adet de domates var. konservenin hazırlanışına geçiyorum. önce biberlerin saplarını kopartıyor ardından da ince bir şekilde doğrulayacak kullanmış.

olduğu biberler tatlı biber acı seviyorsanız birkaç tane de acı biber ilave edebilirsiniz. Sonra bıçakla olabildiğince ince bir şekilde doğramaya gayret edin.

börek içi patlıcan konserve tarifi

kolay patlıcan yemeği tarifi – Sonra ardından Domateslerim de kök kısımlarını çıkardı kabuklarını soyduktan sonra ya da olabildiğince ince bir şekilde doğruyorum.

Pide oldukça meşhurdur özellikle Pancarlı yani ıspanaklı çökelekli yumurtalı ve kıymalı pidesi çok lezzetli olur. Bunun yanı sıra kızlar böyle bazen patlıcanlı içerse hazırlayarak göndeririz. Bizde salonlarına Hatta bazen mantarlı olarak da hazırlarız.

Patlıcanlı Pide içi harç nasıl hazırlanır

iç harcını bu güzel daha önce denemediyseniz Sizlerde pide içi olarak kullanabilirsiniz. hazır yufka ile kullanabilirsiniz elde açma böreklerimizin içerisine ve yakışacağını düşünüyorum. her türlü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

patlıcan konservesi nasıl hazırlanır

Gerçekten çok enfes çok lezzetli oluyor kızlar söylediğin gibi Şimdi domateslerin kabuklarını soyuyorum. onları da ince bir şekilde doğruyorum ardından da patlıcanların kabuklarını soyacağım.

patlıcanların kabuklarını soyduktan sonra ben biraz ufak parçalara bölerek mutfak robotundan geçireceğim. bu şekilde konserve kavanozlarını koyarken bir problem olmuyor.

patlıcan hazır yemek tarifi

Ama derin dondurucuda Saklayacak iseniz iç harcımızı elinizde mümkün olduğunca ince doğrayarak hazırlamanızı tavsiye ederim. Ama sizler de benim gibi şişeye koyacaksınız yine benim yaptığım gibi mutfak robotundan geçirerek patlıcanlarınızı parça bastırabilirsiniz. Artık domateslerim de hazır 1/4 domatesin kabuklarını Soyun ve olabildiğince ince şekilde doğrayın video da olduğu gibi.

patlıcanların kabuklarını tamamına soyun lütfen yemek yaparken olduğu gibi alacalı bir şekilde bırakmayın.
Ardından patlıcanları mutfak parçaları tuz oranı patlıcanları ilave ediyorum. Kapağını kapatarak ve sık sık karıştırarak patlıcanların güzel bir şekilde patlıcanları kavururken Lütfen acele etmeyin.

Olabildiğince Uzun sürede ve sık sık karıştırarak düzelecek olmasını sağlayın. haşlanmış gibi bir lezzet olmasın yani olabildiğince yağda kalmamış dediğim gibi sık sık karıştırarak Uzunca bir süre kavurdum.

Patlıcan konservesini kışın nasıl tüketeceksiniz.

Zaman Kaybetmeden hemen bunları kışın nasıl tüketeceğimizi de anlatacağım. Bir tane kavanoz için oldukça 1 adet Kuru soğanı Yemeklik bir şekilde doğruyorum.

Az miktarda sıvı yağ ilave ettiğin tenceremin içersin güzelce kavuruyoruz. kıymayı ilave edecek Sen yeteri kadar kıyma ilave ettikten. sonra Kıyma da güzelce kavrulup rengi dönünceye kadar kavurmaya devam ediyorum.

Patlıcan yemeği kıymasız da tüketebilirsiniz. Ardından isteğe bağlı olarak bir tatlı kaşığı kadar lezzet versin diye salça idare ediyorum. salçayı da güzelce kavurduktan sonra kavanozu boşaltıyorum tersini kavanozunun.

Biraz içerisinde Eğer suyu varsa patlıcanımızın o suyu biraz buharlaşınca ya kadar ara ara karıştırarak kavuruyorum. kapağını kapatıyorum Yine isteğe bağlı olarak Arzu ettiğiniz baharatları atabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın