Kışlık menemen nasıl yapılır? Yemek Tarifi

Kışlık menemen nasıl yapılır? Yemek Tarifi

Merhabalar Hanımlar kanalıma Hoş geldiniz. Bugün kışlık hazırlık olarak sizlere menemen tarifi vereceğim. Doğal ve sağlık bir şekilde bahçeden toplandığı tatta bir tarif.

Ben kışın kış boyunca domates almıyorum. Bütün yemeklerim de konserve menemeni kullanıyorum. o yüzden sizlerle de paylaşmak istedim.

kışlık menemen

Burada 5 kilo kadar domatesimiz var içerisine biraz da bahçe domatesi ekleyeceğim Arkadaşlar. Bu şekilde Bunlar biraz daha sulu olduğu için Menemen’de daha çok sulanıyor.

En iyi menemen nasıl yapılır

O yüzden diğer domatesleri kullanacağım çoğunlukla az olarak da bahçe domatesi köy domatesi bulunacağım.

kışlık menemen soymak

Şimdi hemen soyma ile başlıyorum. Biraz kabuğu kalın olduğu için soyarak yapıyorum ben. kolay yemek tarifleri ve pratik yemek tarifleri sizlerle.

kışlık menemen nasıl doğranır

Evet arkadaşlar domatesleri soydum. Şimdi doğrama kısmına geçiyorum. küp küp kare şeklinde bütün domatesleri mi doğruyorum.

kışlık menemen bıçak ile soyma

Evet arkadaşlar domatesleri doğradım şimdi içerisine biber doğrayacağız. sivri biberleri de damak tadınıza göre acı ya da tatlı dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Menemenlik nasıl yapılır

Biz Orta acı seviyoruz biraz acı biber var. Burada biraz da tatlı biber var şimdi biberlerimizi de doğrayalım.

kışlık menemen doğrama

Evet arkadaşlar domatesleri biberleri doğradık. Şimdi geçtik ocağın başına tencere mi büyükçe bir tencere mi aldım. Bir çay bardağı sıvı yağ ekliyorum.

Öncelikle biberleri hafifçe soteleyeceğiz arkadaşlar. Böyle acı tatlı karışık da oradan biberleri ekleyip kavuracağız. Arkadaşlar biberleri hafif bir şekilde pişirdim.

kışlık menemen biber şeçimi

çok fazla pişmesin biraz da domates ile birlikte pişirecek kabuklarını soyup da orada mı domatesleri üzerine ekliyorum. Biberlerin domatesler kaynamaya başladıktan sonra tuzunu atacağım.

Ama sonra suyunu çekene kadar pişireceğiz. Domatesleri çünkü bayağı bir sulanacak domatesle içerisinde bahçe domatesi olduğu için.

kışlık menemen biber doğrama

Evet bir yemek kaşığı kaya tuzu ekliyorum. Evet arkadaşlar ocaktan indirdim. kışlık Menemenlik domates sosumuz hazır oldu.

Bu şekilde Şimdi hemen sıcak sıcak kavanozlara dolduracağım. Kaynar bir şekilde Cezve ile doldurmak çok daha kolay oluyor.

kışlık menemen biber pişirme

Arkadaşlar şöyle çok sıcak Kaynar bir şekilde olması gerekiyor. vakumlaması için o yüzden hiç soğutmadım.

Temiz bir bezle kenarına Siliyorum da hemen kapağı kapatıyorum. sıkı bir şekilde kapattım. Hemen ters çeviriyorum.

kışlık menemen nasıl yapılır

3 defa geri çevirdikten sonra sıkı bir şekilde kapağını kapatıyorum. Hemen ters çeviriyorum arkadaştan.

Evet arkadaşlar kışlık menemenimiz hazır olduğu bu şekilde bir gün bekleyecek.

kışlık menemen nasıl yapılır

Ertesi gün çevirip yerine kaldıracağım. kış boyu bütün yemeklerimize kullanabileceğim Güzel bir menemen yaptım.

Umarım beğenmişsinizdir beni izlediğiniz için çok teşekkür ediyorum. kanalı abone olursanız çok sevinirim. Bir sonraki videomda Görüşmek dileğiyle Allah’a emanet olun hoşçakalın. 

kışlık menemen konserve yapımı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın