Gelincik Ağır İğne Oyası Modeli Anlatımlı Yapılışı

04.11.2019
3.564

Gelincik Ağır iğne oyası modeli Merhaba hanımlar anlatımlı yapılışı ile karşınızdayım. Geleneksel nakışlardan olan tülbent oya modelleri yapımı sizlerle.

Gelincik Ağır İğne Oyası Modeli Anlatımlı Yapılışı

Gelincik Ağır iğne oyası modeli Merhaba hanımlar anlatımlı yapılışı ile karşınızdayım. Geleneksel nakışlardan olan tülbent oya modelleri yapımı sizlerle.

Yoncanın İğne Oyaları youtube kanalıma Hoş geldiniz bugün sizlere çiçekli bu güzel yazmamızın üzerine güzel gösterişli ağır bir iğne oyası modelin yapılışını paylaşacağım.

Bu arada kanalıma abone değilseniz abone olup.iğne oya ananas modeli , yanındaki zil işaretine tıklayarak bildirimleri açarsanız. Yeni yüklediğim videolardan anında haberdar olup izleyebilirsiniz.

yazma iğne oyaları modelleri

iğne oyası çiçek, arkadaşlar kanalıma destek olmak için de yorum ve beğeni yaparsanız çok sevinirim. şimdiden hepinize teşekkür ediyorum ip renkleri bu şekilde arkadaşlar.

iğne oyası yazmanın hangi taraftan başlanır

oyada yazma alışkanlığa göre sağdan sola veya soldan sağa yapılır. buradaki pembe mi biraz daha koyu kaldı ama elimde bu hafta olduğu için bu şekilde yapacağım.

Bu da Turkuaz ımız bu hemen hemen aynısı bu güzel tutsun Burada da yeşili müzik kullanacağım.

iğne oyası çeşitleri yazmamız içerisinde böyle güzel bir de mor var. arkadaşlar ama onu kullanmayacağım. elimde o renk olmadığı için böyle bir yazmaya üç renkli kullanabilirsiniz.

tülbent iğne oya  modelleri

Şimdi hemen yapılışına geçiyorum. Evet arkadaşlar yazmanın ilk sırasına yeşil hepimize bir sıra zürafa gittim. yazma kenarı kıvırarak hemen en baştan birkaç tane zürafa yapıp.

hemen modelime geçeceğim ağır bir model Arkadaşlar çok güzel bir kaç tane zürafa yapacağım. en baştan başlıyorum küçük bir kaya yapacağım çiçeğim izin al zeminde kaya yapımı kullanacağız.

renkli yazma iğne oyalar modelleri yeni

6 tane zürafa yaptım başkasından şimdi Kaya mız içinde 5 tane zürafa yapacağım. Modelimi beşe tamamlayacağım ve şöyle 5 oldu. Tekrar 5 zürafa geri geliyorum.

iğne oyası için hangi ip kullanılır

iğne oyalarında suni ipek ip ve polyester ip kullanılır. 3 4 5 ipimi ara yatıyorum burada eksiltme işlemi yaparak.

5 zürafayı 4 zürafaya düşürüyorum. yukarıya doğru eksiltiriz son zürafa mızı yine gibi olarak kullanacağız.

iplikli iğne yazma oya modelleri

dörde tamamladın tekrar baştaki zürafaya Batı ipimi ara yatıyorum. 3 tane zürafa yapıyorum. bu sıramız da tekrar baştaki zürafa yapıda rakip numaraya uzattım.

iki tane zürafa yaptım ve son zürafa mız için tekrar baştaki zürafaya ipim uzattım. ve sondaki durağımız biraz büyük yaparak yuva olacak şekilde bırakıyorum.

elde iğne oyası modelleri göster

bu şekilde bu büyüklük yeterli olacaktır tekrar baştaki zürafa ya Batı ipimin sol tarafı alıyorum. yuvanın içerisinde geçiş yapmak için bir tane sık iğne yapacağım.

şimdi burada iki tane zürafa yapacağım. küçük ödeme yapacağım Bu şekilde iki tane yaptım. Tekrar baştaki zürafa ama Batı ipi mi ara yatıyorum Burada iki sıradan oluşan bir sap yapacağız.

boncuk üzerine nasıl iğne oyası yapılışı

boncuklu iğne oya örneğimi izleyebilirsiniz. arkadaşlar ikinci sırada Yine sayımız 2 olacak. baştaki zürafanın içerisine bakıp üzerine bir tane Gözeme yaptım. ikinci zürafa yapalım 2. dönem yapıyorum.

bu şekilde tekrar baştaki zürafaya batıp ip yumağına Yapıyorum. ve aynı şekilde baştan araştırma yaparak sayının 2 kalmasını sağlıyorum. tekrar baştaki zürafaya batıp son sıra mı yapıyorum.

en güzel iğne oyası modelleri

4 sayfadan oluşan bir sap yapacağız bir tane Gözeme yaptım. Hemen ikincisini yapıyorum. şekilde İkincide yaptım şimdi alttaki yuvaya atarak ipimi alt tarafa duymuyorum.

ipimi kesmeden ikincisini yapacağım. Bu şekilde şimdi Ben ikinciyi yapayım Arkadaşlar aynı şekilde yapacağım. Daha sonra buradan zürafa yaparak alt tarafa döneceğim.

yazma ağır iğne oyası örnekleri

6 tane yine baştaki gibi zürafa yapıp ara modelimizde devam edeceğim. Evet arkadaşlar iki modelin sabah için Burayı da tamamladım.

buradan zürafa yaparak alt tarafa indim 6 tane zürafa bıraktım. 2 tane zürafa yapıp üzerine bir tane daha zürafa yaparak ara modelimi oluşturdum.

Şimdi ara modelinin yapılışını da gösterip hemen modeli bize geçeceğim. 2 tane zürafa ilerliyorum basit bir ara modeli arkadaşlar ağır bir model olduğu için bu şekilde yaptım.

sıralı bademli iğne oyası modeli
Sıralı Bademli Çok Güzel İğne Oyası Modeli

tabii arasındaki modelleri değiştirebilirsiniz. Fildişi de olabilir sinek kanadı da olabilir Daha farklıları da olabilir. iki tane zürafa yapıp Üzülme araya uzattım.

üzerine bir tane zürafa yapıp küçük bir daha yaptım. Tekrar ipimi tek zürafanın üzerine düğüm 7 bu şekilde şimdi yanındaki boş olan zürafaya atarak ipim Alt tarafı ediyorum.

iğne oya modelleri nasıl öğrenirim

iğne oyaları modelleri izleyerek öğrenebilirsiniz. Arama dedim işte bu şekilde Arkadaşlar.

şimdi ben ara modelimizi ve diğer iki modelimiz için alt tekrar döneceğim. Evet arkadaşlar diğer modelinin alt zemini de hazırladım.

boncuklu iğne oyası yazma modelleri
Boncuklu Yapımı Kolay Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli

şimdi pembe pembe taktım hemen sapların oluşturacağım. baştaki zürafanın içerisine batıp 2 defa dolayarak bir durum atıyorum. sıkı bir şekilde çektim.

bir tane zürafa yapıyorum yandaki zürafa ya batarak büyük oluşturuyorum. içerisine 5 tane sinek kanadı yapacağız. 5 tane sinek kanadı oluşacak şekilde bir büyüklük yaptım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın