Çok Kolay Tığ işi çiçek Örgü Modeli

Çok Kolay Tığ işi çiçek Örgü Modeli

Örgülerinize çok yakışacak tığ işi çiçek örgü modeli ile sizlerleyiz. Haydi yakından yapılış aşamalarını ve sesli video anlatımını inceleyelim…

Yapımı çok kolay muhteşem örgü modeli

Örgü yeleklerde, battaniyelerde, hırkalarda kullanabileceğiniz yapımı çok kolay tığ işi çiçek örgü modelini siz değerli ziyaretçilerimizi için sunuyoruz. Bu güzel içeriğimizi arkadaşlarınıza önermeyi ve paylaşmayı unutmayın.

Tığ İşi Çiçek Örgü Modeli Anlatımlı Yapılışı

Yukardaki videoda gördüğünüz tığ işi çiçek örgü modelini sizlerde kolaylıkla yapabilirsiniz. Daha fazla örgü modellerinin detaylı anlatımlı yapılışı için Yoncanın Hobileri youtube kanalına bakabilirsiniz.

Çok kolay bebek örgü modelleri

Hanımlar sizlerde bugün tarifini vereceğimiz tek renk ile yapacağımız güzel çiçek örgü modelini sizlerde gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Bu güzel tığ işi örgü modeli için gerekli malzemeler6 numaralı tığ ve 40 milimlik bir tığ, bebe yünü değil yazlık örgüler de kullanılan ince bir ip. İpin rengini sizler seçebilirsiniz.

Öncelikle bir tane sihirli halka oluşturuyoruz ardından parmağımızın üzerinde ipimizi dolayalım hemen ipimizi tığımızın üzerinden geçiriyoruz. Bir tane ilmek oluşturalım ve üzerine 1, 2, 3 zincir çekelim ipimizi tığımıza bir defa dolayalım halkamızın içerisine batıyoruz ve 2 li trabzanlar yapıyoruz.

2021 En kolay örgü modelleri

Halkamızı çıkaralım tekrar ipimizi tığımıza dolayalım halkanın içerisine batıp ikili trabzan yapıyoruz. Tamı tamına 10 tane ikili trabzan yapacağız. Baştaki zincir ile birlikte 4 oldu devam ediyoruz. 5, 6, 7, 8, 9 ve 10 sayalım. Bu güzel tığ işi çiçek örgü motifini istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

2-3-4-5-6-7-8-9 ve baştaki zincir ile birlikte 10 tane oldu şimdi alttaki ipimizi çekip sıkıştıralım ilk baştaki zincirin içerisine batıyoruz. Zincirimizde batalım ve buradan bir ilmek çıkaralım ilmeğimi diğer ilmeğin içerisinden kaydıralım ve küçük bir halkamız oluştu.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 tane zincir çekelim ve bu zinciri hemen bir yanındaki, zincir hemen bir yanındaki trabzanın tepesine sıkı iğne ile birleştiriyoruz. Bir yuva oluşturduk tekrar aynı yuvadan oluşturacağız 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ve 15 trabzanın yanındaki trabzanın tepesine arada boşluk bırakmadan bir yanındakine geçiyoruz ve sık iğne yaparak kapatıyoruz. 

En yeni çiçek örgü modelleri

Devam ediyoruz. 15 tane zincir çekiyoruz hemen bir yanındaki trabzan boşluğuna batıyoruz ve sık iğne yaparak birleştiriyoruz. Zincirlerimizi bu şekilde devam edeceğiz arkadaşlar bu yuvalardan Toplamda 10 tane yapmış olacağız.

Evet arkadaşlar yuvalardan 10 tane olana kadar devam ettirdik ve son olarak buradaki ilk başlangıçla birleştirelim ardından 10 tane yuvamız oluşturmuş olduk.

Şimdi hemen buradaki ilk yuvanın içerisine batıyoruz ve bir tane sık yine yapıyoruz bu halkanın üzerinden devam ediyoruz 2, 3 sık iğne yapıyoruz.

4, 5, 6, 7, 8, 9 ve 10 tane sık iğne yaptım şimdi burada bir iki zincir çekiyoruz. Tekrar aynı yuva üzerinden 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ve10 tane de bu tarafa yapmış olduğun bu şekilde yuvanın üzerine 20 tane yapmış olduk. Devamı için videoyu izleyebilirsiniz. Bir sonraki örgü modellerinde görüşmek dileğiyle…

Çiçek Örgü Motifi Modelleri

Hanımlar web sitemizde mevcut olan yazlık örgülerinize çok yakışacak Yazlık Tığ İşi Örgü Modeline kesinlikle bakmanızı tavsiye ederiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın