Çiçekli Fiyonklu Harika iğne oyası modeli

15.10.2019
2.471

Çiçekleri tohumları ve fiyonkları ile harika iğne oyası modelinin anlatımlı yapılışı ile karşınızdayım.

Çiçekli Fiyonklu Harika iğne oyası modeli

Çiçekleri tohumları ve fiyonkları ile harika iğne oyası modelinin anlatımlı yapılışı ile karşınızdayım.

Merhaba arkadaşlar Yonca’nın iğne oyaları YouTube kanalıma Hoşgeldiniz. Bugün size bu güzel modelin yapılışını göstermeye çalışacağım.

Çiçekli iğne oya modelimiz çok kolay gösterişli bir modeldir. Bu arada kanalıma abone değilseniz. abone ol butonuna tıklayarak abone olabilirsiniz.

igne oyasi modelleri yeni şekilleri bu şekilde de ekstra sana yine zürafa gittim. Ben ikinci sırasında Fildişi ile yapraklarını hazırladım.

çiçek iğne oyası örneği

Daha sonra Çiçeğimi yaptım. Daha sonra da fiyonklu yapıp bitirdim. Evet yapılışına geçiyorum. Fildişi ile devam ediyorum bir tane pırpır yaptım.

Tekrar zürafanın içine geri battım bir sonraki zürafa ya Batıyorum. zürafa yaptım Tekrar içine döndüm bir sonraki zürafa ya Batın.

En güzel iğne oyası modeli nasıl hazırlanır

7 tane zürafa yaptım ben yine aralarına artırmak ve azaltmak sizin elinizde Ben bu şekilde hazırladığım.

7 tane yeterli oldu 3 tane zürafa yapacağım zürafadan sonra bir tane zürafayı atlayarak ikincisine dağıtacağım.

yapraklarının yuvası için bu şekilde buraya da fiyonkun uzun monte edeceğiz.

Çengelli iğne ile iğne oyası yapımı

ipimi tekrar diğer tarafa attım En sola getirip düğümü attım. sinek kanadı ile devam ediyorum bir tane Pırpır yaptım. pırpırım’ın tepesine ipimi çıkardım daha sonra yan tarafa indim.

Yapmış olduğum sinek kanadının üzerine tekrar ipimi çıkardım. tekrar sağ tarafa indim tekrar yapımı yukarı çıkardım. Tekrar alt tarafa indiriyorum bu şekilde soldaki kanadımız hazır olmuş oluyor.

Daha sonra 2 tane büyük Pırpır yaparak devam ediyorum .Geri Pır pır yaptım ve bu şekilde hazır olmuş oldu yapraklarımı devam edeceğim. daha sonra çiçek modelime geçeceğim.

Evet Arkadaşlar ipiniz sıra sonuna kadar tamamladım ve döndüm Şimdi çiçek yapımı geçiyorum. iğne oyası Dağı modeli üzerine Yine mi bu şekilde yerleştiriyorum.

Fiyonklu iğne oyası modeli için malzemeler

  • Renkli polyester ipler
  • oya makası
  • oya iğnesi
  • yazma renkleri uygun ipleri
  • çengelli iğne

iğne ile birlikte 3 tane de oluyorum bu şekilde daha sonra elini iğnenin üzerine atıp. küçük yapıp 10 tane pır pır Bu şekilde çıkarıyorum küçük bir halka yapmış.

olduk şimdi bu halkanın üzerine 12 tane Pırpır yapacağız.

çiçekli iğne oyası modeli hazırlama

12 ya da 13 tane sığıyor en fazla Ben 12 tane yaptım. bu şekilde pırpırım ayarlayıp bu halkın içerisine 12 tane pırpırı yapıyorum .

Evet arkadaşlar 12’ye kadar tamamladım. pırpırları mı şimdi yine kanadına monte edeceğim. bu şekilde ses çevirdim sinek kanadının son sırasına getirdim.

Kolay şekilde çiçek iğne oyasında nasıl yapılır

İğne oyası örnekleri olarak son sırasına getirdim ve modelinin içinden de geçerek sinek kanadından tutuyorum. daha aynı yerden geçip sıkı bir şekilde çekiyorum ipimi kesiyorum.

 Bu şekilde hazır oldu şimdi ortasındaki tohumları yapılışını göstereceğim. Evet arkadaşlar diğer modeli de yaptım tutturdum sinek kanadına ve şimdi çiçeklerin tohumlarını yapmaya geldi.

Şimdi bu şekilde ortadaki pırpırlı ara ipimiz tersler tutturacağım bir düğüm atıp çevirdim. buraya 4 tane Pırpır yapacağım. Şekilde 4 tane Pırpır oldu şimdi pırpırları mı topluyorum.

Fiyonk nasıl yapılır iğne oyasında

iğnemin üzerinde evime iğnemin üzerine atıyorum iki kez doladım. bu şekilde hazır oldu  bu şekilde diğer tohumda hazırlayıp döneceğim. arkadaşlar Evet arkadaşlar diğer tohumu da yaptım ve döndüm.

Şimdi fiyonk yapımına geçiyorum.  10 tane oldu bu şekilde tutuyorum. iğneni ben alttan bu ipimide iğnenin üzerinde kalacak şekilde geçiriyorum.

Bu şekilde buraya bir tane düğüm atıyorum.

Tam ortasına gelecek şekilde sıkı bir şekilde çekiyorum. ipimiz buradan gideceğim alttaki ipimi modelimiz Ben kanadının altındaki tek kalan zürafa ya bu şekilde tutturacağım.

Zürafadan fiyonktan alarak bu şekilde bir tane düğüm atacağım buraya.Bir şekilde çekiyorum. ve ipimi keseceğim bu şekilde dikkatli bir şekilde çengelli iğne neden çıkarıyorum.

fiyonkları kenarlarına basarak modelimiz hazır.en çok beğendim bu modeli İnşallah sizler de beğenir denersiniz Ben deneyecek arkadaşlara şimdiden kolaylıklar diliyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın