Amerikan Kedisi

09.05.2021
1.484
Amerikan Kedisi

Merhaba hayvansever dostlar bugün sizlere Amerikan Kedisi , özellikleri ,bakımı hakkında bilgi vermeye çalşacağım.

Bu görmüş olduğunuz kedi Amerikan Kedisi yani American Shorthair ırkıdır. Bu kedimizin ismi cevher. Bu kedi ırkının ilk göçmenler tarafından değerli malzemelerini koruması amacıyla Kuzey Amerika’ya getirilen evcil kedi ırkından geldiğine inanılır.  

American Shorthair Amerikan Kedisi

Amerikan Kedisi konfora oldukça düşkün bir karakterdir .Bu kedi sakin ve uysal bir ırkıdır , evin en rahat köşesinde kendine özel alanlarda vakit geçirmekten ,uyumaktan ,oyun oynamaktan hoşlanırlar. İnsanlarla özel bir bağı vardır. Bu kedi ırkı diğer kedilerden farklı olarak tek kalmayı seven bir ırktır ,bu kediler çok oyunculardır.

Tek başlarına oynamaktan zevk alırlar .Bu kedi ırkı aynı zamanda avcılık yeteneği ile de bilinir. ”Çalışan kedi” olarak da bilinir. Ama bu kedi ırkı yabancıları pek sevmez ve bunun için eve bir yabancı geldiğinde saklanırlar. Aynı zamanda kucağa alınmayı sevmezler.

American Shorthair (Amerikan Kedisi)

Kafası geniş , kasları güçlüdür. Amerikan kedilerine baktığımızda türleri kalındır ve bu yüzden pek tüy dökmezler, desenleri farklı olabilmektedir. Göz renkleri genellikle yeşil, mavi, bakır tonları ve ela olmak üzere farklı çeşitleri vardır.

Rengi genellikle açık gri, koyu gri, gri-siyah karışımı şeklindedir. Kulakları orta boyutlarda ve dik bir haldedir. Kulaklarının içi ten rengidir.

Fotoğraf : fauna, öğrenci, kapatmak, Gözler, Bıyık, Hayvanlar, omurgalı,  Tekir kedi, Kürklü hayvanlar, Norveç orman kedisi, Avrupa shorthair, yaban  kedisi, Küçük - orta boy kediler, Kedi gibi memeli, Yerli kısa saçlı kedi,

Bakımı zor olmayan bir kedidir. Tüyleri kalın olduğu için taranmaya ihtiyaç duyarlar ,haftada bir kez taramak tüy bakımı  için yeterlidir. Yaşına ve varsa özel sağlık koşullarına uygun şekilde beslenmesi de daha sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmesine yardımcı olur.

Her kedi gibi tırnaklarının da kesilmesi gerekmektedir. Kedinin iki haftada bir kereden fazla yıkama. Çok fazla yıkanması kedinin tüylerindeki koruyucu yağların gitmesine sebep olarak donuk gözükmesine ve doğal şartlara karşı yeterliğini kaybetmesine neden olabilir.

Bugün sizlere Amerikan Kedisi hakkında bilgi verdik, bir sonraki yazılarda görüşmek üzere sağlıcakla kalın…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın