Cennet Papağını – Kuş Türleri

10.05.2021
3.167
Cennet Papağını – Kuş Türleri

Merhaba hayvansever dostlarım bugün sizlere Cennet Papağanını hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Cennet Papağanları diğer adıylada bilinen Sevda Papağanları Afrika’ya özgü kuşlardır. Sevda Papağanlarının kanat açıklığı 24 cm olmasıyla birlikte zayıf bir yapıya, kısa bir küt kuyruğa ve keskin bir gaga ile en küçük papağanlar arasındadırlar.

Cennet Papağanı

Sevda Papağanı anavatanı Afrika kıtası olan, nemli ve sıcak iklimi seven ve tohumlarla beslenen papağan türüdür. Hint Okyanusunda bulunan adalarda çok sayıda bulunurlar.

Tek olarak bakıldığında daha fazla ilgi gösterilmesi, cennet papağını kafesinde daha fazla oyuncak bulundurulması gereken bir yapıya sahiptir.

cennet papağını konuşur mu?

Bu kuşlar çok hareketli kuşlardır .Bir çok şeyi kemirmeyi severler. Ortalama bir Muhabbet kuşundan daha hareketlidirler. Türkiye’de ve Dünya’daki çoğu ülkede en çok beslenen kuşlardandır.

Cennet Papağanı

Ayrıca cennet papağanları çok sesli kuşlardır ve komşuları rahatsız edebilecek yüksek, tiz sesler çıkarırlar. Bu kuşların boyu 13 cm ila 17 cm ile ortalama bir Muhabbet kuşundan daha uzundur.

Ayrıca bu kuşların Sultan papağanı veya Muhabbet kuşu gibi değil de Jako  papağanı gibi kuyruğu çok kısa hatta neredeyse olmayan bir papağandır.

cennet papağını özellikleri

Türkiye’de Fischer ‘in Cennet Papağanı türü Türkiye’deki ve bazı başka ülkelerdeki nüfusu, diğer cennet papağanı türlerinden kat kat fazladır.

Sivri ve keskin gaga yapısı, genellikle parlak yeşil renk tonuna sahip tüyleri, küt kuyrukları olan Sevda Papağanları 32 değişik renge sahip türü bulunmaktadır.

Cennet Papağanı

Bu papağan türlerinin konuşma yeteneği çok kısıtlıdır. Ancak yeteri kadar ilgi gösterilirse, erkekler bir kaç kelime öğrenebilir, adına tepki verebilir.

Sevda Papağanları  oldukça meraklı, hareketli, oyun oynamayı seven kuşlardır. Gagaları çok güçlüdür ve kemirme özellikleri vardır.

Grup halde yaşamayı seven Sevda papağanlarının konuşma özellikleri yok denecek kadar azdır. Doğalarında çiçek, bitki tohumları, çekirdek, sebze ve meyveler ile beslenirler.

Cennet Papağanı

cennet papağını sesi videosu izleyebilirsiniz. Yorumlarınız ve paylaşımlarınızla web sayfamızı desteklemeyi unutmayın. iyi seyirler..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın