Kolay Tığ İşi Örgü Modeli Yapılışı 8

19.08.2023
393
Kolay Tığ İşi Örgü Modeli Yapılışı 8

Kolay Tığ İşi Örgü Modeli Yapılışı ile karşınızdayız. Knitting love online eğitim kursumuz da her gün yeni tığ örgü modelleri yapımını hazırlıyoruz.

Birlikte güzel bir tığ işi motifli desenin nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Ücretsiz online örgü kursumuz devam ediyor.

Tığ işi örgü eğitim videosu: Knitting Love

Tığ işi örgü modellerine yeni başlayanlar için online eğitim videosu Knitting Love Youtube kanalına bakabilirsiniz.

Soğuk havalarda sizi sıcacık tutacak ve zarif bir görünüm kazandıracak kolay tığ işi örgü modelini birlikte paylaşmak istiyoruz. Bu temel örgü modeli, örgüye yeni başlamak için bile mükemmel sonuçlar verir. İplik ve tığ seçeneklerinizi kişisel zevkinize göre ayarlayarak, kendinize has seçmeler oluşturabilirsiniz.

tığ işi örgü modelleri

Malzemeler:

  • Tığ (Tercihen uygun kalınlıkta bir tığ iletimi.)
  • İplik (Seçtiğiniz tığa uygun kalınlıkta ve renkli iplik tercih edebilirsiniz.)
tunus işi örgü modelleri

Yapılış:

  1. Başlangıç ​​Zinciri: Örgüye başlamak için uzunluğunda bir zincir çekin. Zincirin uzunluğu örgünün genişliğini belirleyecektir. Örneğin, 20 zincire başlayabilirsiniz.
  2. İlk Sıra: İkinci zincirden itibaren yaşadığınızı geçirin ve zincirine bir sık ​​iğne yaparak ilerleyin. Zincirin sonuna geldiğinizde bir zincir çevirip sözlerini çeviriniz.
  3. Sıradaki Sık İğneler: Şimdi bir sonraki sırayı yapmaya götürmezler. İlk sık iğneyi önceki sıradaki son sık iğnenin üstüne yapın. Sonra sırayı kontrol etmek için sık iğneler yaparak ilerleyin. Sıra sonunda bir zincir çevirip işi çevir.
  4. Devam Eden Sıralar: İkinci sıradaki gibi, her sırayı sık iğneler yaparak tamamlayarak ilerleyin. Her sıra sonunda bir zincir çevirip işi çevir. İstenilen uzunluğa ulaşana kadar bu adımı tamamladı.
  5. Bitirme: Örgünün istediğiniz boyuta ulaşan yüzeylerini, son birkaç sıra boyunca sık iğne yapmaya devam edin. Daha sonra iplik kesin ve son sıradaki son sık iğnenin içinden geçirerek ipliği sabitleyin.
  6. Dikişleri Düzeltme: Eğer örgünüzün kenarları görünüyorsa, kenarlardaki dikişleri düzeltmek için sık iğne yapabilirsiniz. Bu örgünüzün daha temiz ve düzgün görünmesini sağlar
şık örgü modelleri

Bu temel ayrıntılarla kolay bir tığ işi örgü modeli yapabilirsiniz. Daha karmaşık desenler ekleyerek veya farklı dikişler kullanarak örgünüzü daha özgün hale getirebilirsiniz. Örgü yaparken çalışmak olmak ve pratik yapmak önemlidir, düzenli olarak daha yetenekli bir örgücü haline geleceksiniz!

yeni örgü modelleri

Son hali bu şekilde arkadaşlar şimdiden yapacak deneyecek olan arkadaşlara kolaylıkla diliyorum. Bu içeriğimizi beğendiyseniz diğer yayınlanmış içeriklere göz atabilirsiniz.

Bir sonraki örgü modellerinde görüşmek dileğiyle… Bizi takip etmeyi unutmayın instagram, facebook ve pinteresten

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın