İğne Oyası Zürafa Anlatımlı Yapılışı

23.02.2021
2.942
İğne Oyası Zürafa Anlatımlı Yapılışı

İğne Oyası Zürafa Anlatımlı Yapılışı ile sizlerleyiz. İğne oyasına yeni başlayanlar için iğne oyası tekniklerinden biri olan ve sürekli kullanabileceğiz çok kolay zürafa anlatımlı yapılışı ve daha fazlası bu içeriğimizde.

Daha fazla iğne oyası teknikleri için En Güzel Hobim ve Yoncanın İğne Oyaları Youtube Kanalıma Bakabilirsiniz.

Zürafa Tekniği Anlatımlı Yapılışı

İlk olarak ipimizi iğneye geçirmekle başlıyoruz. Tavsiyem ipi uzun tutmayın elinize dolaşır ve sizi rahatsız eder. İpi iğne oyasına başlayacağımız yere koyuyoruz ve bir parmağımızla (tercihen sol elin baş parmağı) ipimizi iğne tutuyoruz aksi taktir de ip kayabilir.

İğnemizi ipin altından sokup yazmanın karşıdan çıkarıyoruz. İğnenin üzerine ipi 2 tur döndürerek doluyoruz. Dolanana ipi iğneyi yukarı çekerek düğümü oluşturacağız fakat dikkat edin çekerken de kumaştan tutun yoksa son yaptığınız düğümde delik oluşabilir.

İğnemizi ipin altından karşıya geçirdiniz burada en önemli ayrıntılardan biri aralarda bırakılacak mesafedir. Boşluklarınız yan yanana olmalıdır buna dikkat edin.

zürafa yapımı

İğnenin alt kısmından sarkan ipi sağdan sola doğru iki kere iğneye doluyoruz. Burada işlemi sağdan sola doğru yapmak önemli tersini yaparsanız zürafa bozulacaktır. iğneyi yukarı doğru çekiyoruz ve bu esnada zürafamızın genişliğini ayarlıyoruz.


Sol elimizle düğümü tutuyoruz sağ elle iğnemizi yukarı çekiyoruz, burada sertçe çekin ki sağlam bir düğüm atmış olun. Sol elle düğümden tutmamızın sebebiyse hem attığımız düğümün düzgün olmasını sağlamak hem de kumaşımızın delinmesini engellemek.

Bugün sizler için hazırladığımız İğne Oyası Zürafa Anlatımlı Yapılışının sonuna geldik. Bu içeriğimizi beğendiğiyseniz diğer yayınlanmış içeriklere göz atabilirsiniz. Bir sonraki iğne oyası modellerinde görüşmek dileğiyle…

İğne oyasında zürafa nasıl yapılır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın