Golden Retriever Köpek Cinsi

09.05.2021
1.534
Golden Retriever Köpek Cinsi

Merhaba hayvan sever dostlarım bugün sizlere Golden Retriever köpek cinsi özellikleri, bakımı hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Golden Retriever İskoçya’da 19. yüzyıl döneminde ortaya çıkmış, avcılık faaliyetlerinde yardımcı olarak kullanılmış sevimli bir köpek ırkıdır. Bu köpek cinsi çok popüler bir köpek ırkıdır, dünyanın en akıllı 4.köpek ırkıdır.

Golden Retriever

Zeki, sevecen, güvenilir, dost canlısı, cana yakın, sakin, kolay eğitilebilir özelliklere sahiptir. Sahipleriyle dillere destan bir bağı vardır. Tam bir aile köpeğidir. Dost canlısı ve cana yakındır.

Yavru Köpek bakımı nasıl yapılır

Zorluk tamamen sahibinin tutumuna bağlıdır. Tabi ki bakımını zorlaştıran huyları da vardır. Sevgisiz ve yalnız bırakıldıkları zaman dikkat çekmek için yaramazlık yaparlar.

Golden Retriever

Golden retriever bakımının önemli kısmı tüylerinin taranmasıdır bu zor olan bakımı her gün düzenli olarak yapılmalıdır yoksa kopmuş olan tüyleri taranmazsa kendiliğinden dökülür. 

Bu köpek ırkı yemeği konusunda onun değil sizin günlük yemek miktarını ayarlamanız gerekmektedir yoksa aşırı kilolu olabilir ve bu durumda onlarda kalça problemleri yaratabilir.

Yavru Golden köpek

Golden Retriever cinsi yüzmeyi çok sever . İlk kategoride sınıflandırabileceğimiz bu köpeklerin güçlü bacaklara ve güçlü kollara sahip olmaları kadar genlerinde de yüzme konusunda başarılıdır.

Geniş ve çıkıntılı alın yapısı, iri sayılabilecek bir kafa şekli olan bu ırkın gözleri ve göz çevresi daima koyu renklidir. Burun çıkıntılıdır, burun ucu ise siyah olan  Golden cinsi köpeklerin geniş bir ağız yapısı vardır. Kaslı ve orta uzunlukta ve güçlü görünüme sahip olan boyun, vücudu ve başı ile orantılıdır.

Bugün sizlere Golden Retriever ırkı hakkında bilgiler verdik, bir sonraki yazılarda görüşmek üzere sağlıcakla kalın…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın