Fiyonklu Çok Tatlı İğne Oyası Modeli

15.10.2019
3.413

Fiyonklu çok tatlı iğne oyası modeli anlatımlı yapılışı ile karşınızdayım. Çengelli iğne kullanılarak kolay fiyonk nasıl yapılır anlatacağım.

Fiyonklu Çok Tatlı İğne Oyası Modeli

Fiyonklu çok tatlı iğne oyası modeli anlatımlı yapılışı ile karşınızdayım. Çengelli iğne kullanılarak kolay fiyonk nasıl yapılır anlatacağım.

Merhaba arkadaşlar Yonca’nın iğne oyaları YouTube kanalıma Hoşgeldiniz. bu güzel modelin yapılışını göstermeye çalışacağım modelimiz bu şekilde çok kibar kolay ve gösterişli bir oya örneği oldu.

Fiyonklu iğne oya modeli için gerekli malzemeler

  • Fiyonk içine Çengelli iğne
  • Renkli Polyester ip
  • Yazmaya göre renkli ipler
  • oya iğnesi

Şimdi bu modelin yapılışına geçelim. ilk sırasına zürafa gittim ikinci sırasına da sinek kanadı yaptın pırpırlar yaptım üzerlerine bu şekilde hazırladım. fiyonklu igne oyasi pirpir yapimi, Bir tane zürafa yaptım ben tekrar zürafanın içine geri dönüyorum.

çengelli iğne  fiyonk yapımı

çengelli iğne oyası örnekleri ,Buraya bir Pırpır yapıyorum pırpırımın tepesine düğümünü atıyorum. Tekrar aşağıya ipimi indiriyorum. Tekrar bir Pırpır yaptım tepesine ipimi düğümlüyorum. Bir tane pırpır yapıyorum. 

fiyonklu iğne oyaları, 2 tane arada zürafa bırakarak üçüncüsüne ipimi indiriyorum. Bu şekilde bir tekli Pırpır bir çiftli Pırpır şeklinde ilerliyorum. Aynı işlemi tekrarlıyorum bir pırpırın içine batıp ipimi tepesine çıkardım.

Tekrar ipimi alt tarafa indirdim yanına yine bir Pırpır yapıyorum. Buraya Şimdi iki tane Pırpır yapacağız. birici pırpırımı yaptın tekrar 2. pırpır yapıyorum.

çatalla fiyonk yapımı iğne oyası Bu şekilde iki tane arada zürafa bırakarak üçlüsüne ipimi indiriyorum. Tekrar aynı işlemi tekrarlıyorum bir tane zürafa yapıyorum. Tekrar zürafanın içerisine dönüyorum bir tane pırpır yapıyorum.

renkli fiyonk iğne oyası modeli

pırpırımın tepesine ipimi çıkarıyorum yan tarafa ipimi tekrar indirdim. bir tane pırpır yapıyorum. pırpırın tepesine ipimi çıkarıyorum bir tane Pırpır yapıyorum. 2 tane zürafa ya atlayarak üçüncüye ipimiz indiriyorum.

Kolay Fiyonk iğne oyası nasıl yapılır

Sıra sonuna kadar ben tamamlayıp döneceğim arkadaşlar. Evet arkadaşlar sıra sonuna kadar tamamladım şimdi fiyonk yapımına geçiyorum. Ben Çengelli iğnenin başını keserek bu şekilde hazırladım.

fiyonklu iğne oyası modelleri facebook Sizlerde Dilerseniz o şekilde yapabilirsiniz hemen ipimi tutuyorum. Bu şekilde buraya 10 tane sarıyorum. Bu şekilde ipimiz tutuyorum iğnemi alttan geçirerek bir tane düğüm atıyorum.

fiyonklu kelebek iğne oyası örnekleri Çok az sola doğru kaydırıyorum sıkı bir şekilde çekiyorum. Bir sıra boş bir sıra dolu şeklinde ilerledim. Dilerseniz aralarını Siz daha sıkı veya seyrek yapabilirsiniz.

Tekli olan pırpırın üzerine koydum. Pırpır dan  geçirerek bu şekilde hem buraya tutturuyorum.

Fiyonk çengelli iğneden nasıl çıkarılır

Hem de bir tane Pırpır yapıyorum buraya evet bu şekilde fiyonk yapımı bir o kadar kolay bir model. Bu şekilde şimdi fiyonkun  üzerine ipimi çıkarıyorum buraya üç tane Pırpır yapıyorum.

sıralı iğne oyası modeli

Buraya buraya üç tane Pırpır yapıyorum. Evet 3 tane pırpırımı yaptım ipimi kesebilirim.  fiyonku çengelli iğneden çıkarıyorum. fiyongu mı sağdakinin yukarı doğru bu şekilde soldakini de aşağı doğru üzerine basıyorum.

Evet fiyongumuz hazır oldu sonuna kadar tamamlayıp Döncem Arkadaşlar. Ben yine bir tane daha yapacağım Evet arkadaşlar Bu modelin bu şekildeydi çok kolay ve gösterişli bir modelde yapacak arkadaşlara kolaylıklar diliyorum.

iğne oyası modellerini kanalından takip edebilirsiniz videolarımı beğenmeyi ve abone olmayı unutmayın. Bir sonraki videoda görüşmek üzere hoşçakalın 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın